כל מה שחשוב לדעת על הזמנת רופא עד הבית

29/03/2021
בריאות ובטיחות


ביקורי בית של רופאים הם שירות שאנחנו זוכרים מהעבר, כשהכל היה פשוט יותר ונגיש, אם כי לא כל כך נפוץ. כיום, יש יותר מודעות לשירותים רפואיים ולבעיות שמחייבות השגחה ופיקוח של אנשי מקצוע. לכן, יש אפשרות של הזמנת רופא עד הבית לטיפול בבעיות שונות שמאפשרות למטופלים להישאר בביתם ולקבל בו את השירותים הרפואיים, בצורה נוחה ונעימה יותר שגם חוסכת מקום במוסדות רפואיים ומסייעת יותר להחלמה.  

מתי נזדקק לקרוא לרופא עד לבית?

חולים שמרותקים לבית בגלל מחלה כרונית או בגלל תאונה או מחלה זמנית, זקוקים להשגחה ולמעקב אבל לא תמיד יכולים לבוא למרפאה או לבית החולים, וגם לא תמיד צריכים להתאשפז במוסד רפואי. כשמתאפשר לקבל טיפול באשפוז בית או כשיש מטופלים בעלי מצב כרוני שממשיכים לגור בביתם עם משפחתם, רופא פרטי יכול לבוא לבקר אותם ולתת להם את הטיפול שהם זקוקים לו. זה יכול להיות מקרה שאחריו הרופא יכול להחליט אם לאשפז את המטופל, או שזה יכול להיות מצב שבו מטפלים בהצלחה בבית מבלי להוציא את המטופל לבית החולים. חשוב לדעת כי ביקור רופא עד הבית אינו תחליף לביקור במיון במקרים אקוטיים שדורשים זאת. בכל מקרה חירום גם מטופלים שמקבלים שירותי רפואה פרטית חייבים להגיע עצמאית למיון ולקבל שם אבחון וטיפול לבעייתם.

איזו אוכלוסייה לרוב משתמשת בשירותיו?

כל מי שמשתחרר מאשפוז או נדרש להישאר בבית בגלל בעיה רפואית ובריאותו אינה טובה יכול להיעזר ברופא פרטי בכל גיל, תלוי בשירותים שהוא זקוק להם. האוכלוסייה שנזקקת להזמנת רופא עד הבית היא בדרך כלל אוכלוסיית הקשישים. חלקם מתפקד טוב בשגרה אבל נוח לו יותר להזמין רופא פרטי, וחלקם הם חולים סיעודיים או תשושי נפש שנעזרים במטפלים צמודים. הטיפול והמעקב בבית מקילים עליהם ומאפשרים להם להמשיך לחיות בצורה נוחה בבית, כך שזה מעודד אותם ומרגיע אותם להיות בסביבה המוכרת שלהם. אוכלוסייה נוספת היא אנשים שנפצעו בתאונה או חולים במחלות סופניות שמעדיפים להישאר בבית ולהיעזר שם בשירותי רפואה פרטית.

מהם הטיפולים הפופולריים כשהוא מגיע לבית החולה?

שירות רפואה פרטי אינו שירות סיעודי ומדובר רק בטיפולים שרק רופא יכול להעניק. הטיפולים של רופא עד הבית יכולים להיות מגוונים. אפשר לטפל במרשמים ובתרופות שמקבלים המטופלים, לבדוק אותם ולעדכן מה שצריך. אפשר לתת טיפולים כמו עירויים שונים של נוזלים ותרופות והחלפת העירוי כשצריך, תוך מעקב אחר התגובה של המטופל לעירוי. טיפול נוסף הוא כל מה שקשור לבעיות עיכול ותזונה והתייבשות של מבוגרים מאוד שידוע שהם מזניחים את עצמם וסובלים גם מבעיות כרוניות כאלה של מערכת העיכול. יחד עם בני משפחה ומטפלים יש לעקוב אחריהם שלא יגיעו למצב של תת תזונה ובעיות שדורשות אשפוז. טיפול חשוב נוסף הוא טיפול נגד כאב, במיוחד לחולים כרוניים ולחולים שנעזרים בתרופות מרשם חזקות לשיכוך כאבים ולכן רק רופא יכול לבדוק אותם ולטפל במרשמים שלהן.

למה כדאי לקבל שירותי רופא פרטי?

יש חשיבות גדולה להחלמה בסביבה ביתית ונעימה שמוכרת למטופל ומעודדת אותו. הטיפול בבית עוזר לכל מי שזקוק להחלמה ממושכת, או לכל מי שמעדיף הוספיס בית על פני הוצאה מהסביבה התומכת שלו. במקרים של קשישים עם בעיות של דמנציה ואלצהיימר זה עוזר להם להרגיש ביטחון בסביבה כזאת.

האם זה יקר יותר מביקור אצל הרופא במרפאה?

מחיר רפואה פרטית הוא שקלול של המחיר עם השתתפות עצמית לקופות חולים שיש להן הסדר עם חברה כזאת. מומלץ לבדוק את ההסדרים שקיימים בקופת החולים שלכם כדי לנצל זאת.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...