כל מה שאתם צריכים לדעת על מזונות ילדים

10/08/2016
איכות חיים


לעתים סיפור האהבה לא הולך כפי שתוכנן, וזוגות שעד לא מזמן נשבעו אחד לשנייה בטקס החופה, כעת החליטו שמוטב להם להיפרד. המון פעמים ההחלטה על פירוק החבילה נעשית עבור טובת הילדים, שכן מגיע להם הורים המתפקדים על הצד הטוב ביותר, ולא הורים כעוסים שהתקשורת היחידה ביניהם היא צעקות או שתיקה מוחלטת. בעת שנפרדים, אחת הסוגיות הבוערות ביותר היא אודות המזונות והשאלה כמה משלמים מזונות ילדים.

מזונות ילדים – כך מחשבים את הסכום הכולל

הילדים בעלי צרכים מסוימים, ועל ההורים למלא אחר הצרכים של הילד, גם במקרה של גירושים. הצרכים המדוברים הם שירותים רפואיים, חינוך, ביגוד וכמובן שמזון. בתי המשפט אשר קובעים את גודל המזונות, לעולם לא יפסקו על סכום מזונות שאינו יכול לעמוד ולספק את הצרכים של הילד. חשוב לזכור כי מדובר על צרכים בסיסיים ולא על מותרות מופרזות. גם לסוגיה זו יש התייחסות, והוצאות כספיות שנחשבות למותרות כדוגמת חופשה, צעצועים ומתנות שונות, מתחלקות לרוב בין ההורים.

על מנת לקבוע את הסכום המדויק שישולם בגין מזונות ילדים לאישה גרושה או נשואה, הרי שנלקח בחשבון גם מצבו הכלכלי של האב, וכמו כן – גם מצבה הכלכלי של האם. מערכת בית המשפט בוחנת בקפדנות את ההכנסות של כל אחד מההורים וכך אומדת את היכולת הכלכלית של כל אחד מהם. בית המשפט רואה את טובת הילד לפני הכל, כך שאם ברשות האב דירה או נכס אחר, הרי שבית המשפט יבקש מהאב למכור אותו על מנת לכסות את צרכיו הבסיסיים של הילד.

האם מספר הילדים משפיע על סכום המזונות?

כאשר מדובר על מזונות ילדים, יש לאב חובה עד גיל 6 למלא אחר הזכויות המלאות של הילד, גם כאשר מדובר על המותרות השונות. מגיל 6 ועד גיל 15, ישנה חלוקה שווה של ההורים בכל הקשור למותרות, ובעת שמגיע הילד לגיל 15, נעשית חלוקה שווה של ההורים בדמי המזונות ושניהם דואגים במידה שווה למלאכת גידולו ומילוי הצרכים שלו. אחת השאלות המעסיקות ביותר את אלו העומדים במצב שכזה, היא האם במידה ולהורים יש יותר מילד אחד, האם הסכום יוכפל או ישולש בעבור דמי המזונות? התשובה לכך שלילית. מדוע?

בעת שהאב מסייע בתשלום החשבונות לדוגמא, הרי שהוא משלם את חשבון החשמל עבור כלל המשפחה ולא עבור ילד אחד או שני ילדים, כך שלא מדובר על סכום גדול יותר. לכן, בעת שמדובר על מזונות לילד אחד, לרוב מדובר על תשלום של שליש מההוצאות של האם, ועבור מזונות של שני ילדים משותפים, נדרש האב לשלם כ-40% מההוצאות של האדם בבית.

לזכור תמיד את טובת הילדים

הסכסוך בין ההורים לעתים מגיע עד לכדי פגיעה בילדים. חשוב לזכור כי תשלום המזונות הוא עבור איכות חייהם של הילדים, לכן אל תכניסו אותם לעולם אל המשוואה ואל תפגעו אחד בשנייה דרך אי תשלומי המזונות. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...