כל מה שאתם חייבים לדעת על דיני עבודה

05/01/2021
חוק ומשפט

אם אתם חשים כי זכויותיכם במקום העבודה נפגעו, ייתכן שאם צריכים את הסיוע של עו"ד בדינים הללו. אבל רגע לפני שפונים אל עורך דין ותובעים את המעסיק, מה חשוב לדעת על דיני עבודה? כנראה שהכי חשוב להתחיל ההבדלה וההבחנה בין המקרים השונים של פגיעה בזכויות המועסק.

התעמרות במקום העבודה היא מעשה חמור, והיא עשויה אפילו לכלול בתוכה גידופים עד כדי איומים פיזיים מהמעסיק. יחד עם זאת, לא חובה להגיע לתרחיש של התעמרות במקום העבודה בכדי שזכויות העובד ייפגעו. במקרים פחות חמורים מהתעמרות, עובדים תובעים את מעסיקיהם ואפילו זוכים להנות משיפוי כחוק. בואו נבין מה עושים אם חשים נפגעים במקום העבודה.

מה אני עושה אם חוויתי פגיעה בזכויותיי כמועסק?

אם אתם מחפשים אחר הסיוע של עו"ד דיני עבודה בעל ניסיון, ייתכן שנפגעו זכויותיכם במקום העבודה. בכל מקרה שבו פלוני או פלוני מרגישים כי זכויותיהם במקום העבודה נפגעו, יש דרכים לפעול בכדי לתקן את העוולה.

דיני עבודה כוללים בתוכם פסיקות שונות, תקדימים וחוקים הנוגעים למקום העבודה. בכדי להיות מודעים לזכויות שלכם, לא יהיה צורך להכיר את כל הפסיקות הללו. אבל כן יהיה צורך לפקוח עיניים. וכמובן, לפעול אם אתם חשים כי זכויותיכם נפגעו. למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים "לפקוח עיניים"?

האם זכויותיכם במקום העבודה נפגעו?

לא פעם, אנשים כלל לא מודעים לכך שהזכויות שלהם נפגעות במקום העבודה. למשל, האם ידעתם שיחס מזלזל הכולל לפעמים גם גידופים – הוא בסיס לתביעה? התעמרות בעובד לא חייבת להגיע לתרחישי אימים של אלימות פיזית. אם היחס של המעסיק שלכם כולל זלזול ואפילו גידופים מילוליים, ייתכן שיש לכם כאן עילה לתביעה.

בסופו של דבר, אנשים עשויים לפתח ולסחוב משקעים רגשיים ונפשיים בעקבות פגיעה מילולית. אולי לא מרגישים את זה מייד, אבל אין ספק שלאחר שנים אנשים לפתע עלולים לגלות כי נוצרו משקעים מסוג זה. אל תיתנו לזמן ליצור אצלכם את התחושות האלו. סגירת המעגל אל מול המעסיק – זה בדיוק מה שיסייע לכם להחלים ולהמשיך הלאה עם חייכם. ואם סגירת המעגל צריכה לכלול גם תביעה בבית משפט למטרת עמידה על זכויותיכם, אז זה המצב. 

האם נבחר בשירותו של עו"ד דיני עבודה או בעורך דין אחר?

בואו נגיד ככה, הכול תלוי בתרחיש אליו נקלעתם. אם למשל ביניכם למעסיק שלכם הייתה גם אלימות פיזית, ייתכן בכלל שמדובר באירוע פלילי. וכשמדובר באירוע פלילי, אתם תצטרכו עורך דין פלילי שיטפל בתיק. אם עורך הדין שלכם עוסק גם בדיני עבודה וגם בדינים פליליים, הרי שהוא יוכל לספק לכם שירות גם במקרים של אלימות פיזית במקום העבודה.

נפגעו זכויותיכם האישיות או המקצועיות במקום העבודה? קבלו סיוע משפטי בהקדם, אל תידחו את התהליכים האלו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...