כך תגלשו בבטחה ברשתות אלחוטיות

04/01/2015 | גיל נוילנדר
חדשות

2015 כבר כאן ורשתות אלחוטיות וציבוריות הופכות להיות יותר ויותר נפוצות, אבל חשוב שתדעו שיחד עם הנוחות מספקת הרשת האלחוטית, יש גם סכנות. כך תגלשו בבטחה גם כשאתם מטיילים, עובדים מחוץ למשרד או ממתינים לטיסה בדרך לחופשה.

1. עדכנו את הדפדפן שלכם – ודאו שיש לכם את הגרסה העדכנית ביותר של דפדפן האינטרנט המועדף עליכם. כותבי וירוסים מכירים את נקודות התרפה של הדפדפנים ואיך לנצל אותן כדי להדביק את המחשב שלכם בווירוסים.

2. השתמשו בסיסמא ייחודית וחזקה לכל חשבון – אל תשתמשו בדברים שיכולים לזהות אתכם בקלות, כמו שם הילדים או תאריך הלידה שלכם. במקום זה בחרו סיסמא חזקה שמורכבת משילוב רנדומלי של אותיות קטנות וגדולות (באנגלית), ספרות וסמלים.

3. החליפו סיסמאות לעיתים קרובות – אחרי שהבנו את החשיבות של שימוש בסיסמה ייחודית וחזקה, חשוב להבין שגם הסיסמה החזקה ביותר עלולה להיפרץ. החלפת סיסמאות אחת לחצי שנה לכל החשבונות המקוונים שלכם תגן עליכם אפילו מהאקר העקשן ביותר.

4. השתמשו בפרופיל משתמש במקום באדמיניסטרטור – לפרופיל המוגדר כאדמיניסטרטור של המחשב יש הרשאות שלפרופיל המשתמש אין, לכן בגלישה ברשת במקומות ציבוריים יהיה עדיף שתשתמשו בפרופיל משתמש ולא בפרופיל האדמיניסטרטור. כך תוכלו למזער נזקים במקרה ומישהו כן הצליח לפרוץ למערכת שלכם.

5. גיבוי – חשוב לזכור שכשאנחנו מדברים על אבטחה, אנחנו בסופו של דבר מנסים להגן על המידע שקיים על המכשיר ורק אחר כך על המכשיר עצמו. לפעמים הערך של הקבצים על המחשב הוא גבוה יותר מהמחשב עצמו, ומספר הדרכים בה המידע הזה עלול להינזק הוא גדול. איום הסייבר ברשתות אלחוטיות הוא גבוה יותר, לכן מומלץ במיוחד ליצור לכם גיבוי אם אתם נוהגים להשתמש ברשתות כאלה לעיתים קרובות.

6. עדכנו את תוכנת האבטחה – ודאו שתוכנת האבטחה שלכם - האנטי וירוס או חבילת האבטחה - מעודכנת בחתימות הווירוסים העדכניות ביותר, וסרקו את המחשב לעיתים קרובות.

7. גלשו בחוכמה –  הגנה על המחשב לא מסתכמת בשינוי ההגדרות והסיסמאות בלבד, יש להקפיד על כללי הגלישה הבטוחה ברשת, כמו לא לגלוש לאתרים מפוקפקים, ללחוץ על לינקים חשודים או להוריד קבצים ממקורות לא ידועים. זכרו – המפתח להגנה הטובה ביותר נמצא בין האוזניים שלכם.

 

לכתבות נוספות בנושא אבטחה, מחשבים ואינטרנט

גיל נוילנדר - מנכ"ל ESET ישראל

ESETאודות

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...