כך תבחרו מתנת חג מיוחדת לבת הזוג

24/04/2022
יחסים


החלפת מתנות בין בני הזוג בתקופת החגים יכולה לגרום לסוג של רתיעה אמתית. הרעיון שאולי המתנה שתתן לה היא לא הדבר הלא נכון, ומצד שני הפחד שמא המתנה שתקבל ממנה לא ממש תמצא חן בעינייך, יכולים להפוך את החוויה לפחות כיפית. עם זאת, להענקת מתנות בזוגיות יש חשיבות רבה.

להיכנס להלך הרוח הנכון

כשאתה בוחר מתנה לבת הזוג שלך, במקום לחשוש שמא תטעה בבחירת המתנה, נסה ליהנות מהתהליך ולגרום לה להרגיש אהובה. לתת מתנה זה לא סיכון כל כך גבוה, אבל זו הזדמנות נהדרת להעמיק את הקשר ביניכם ולהראות שאכפת לך. למשל, אם החלטת לקנות לה תכשיט, ואתה מתחיל לבחון כל מיני שרשראות זהב עם אבני חן, כדי למצוא את זו שהיא תאהב, עשה זאת בתחושה של כיף ואהבה. ההנאה שלך תוקרן אליה מבעד למתנה.

אפשר להתייחס לבחירת המתנה המיוחדת כאל חידה או תעלומה: זו הזדמנות עבורך לפצח את הסוד ולגלות מה ישמח אותה ומה יגרום לה להרגיש אהובה.

שאלות שכדאי לשאול את עצמך

יש כמה שאלות שתוכל לשאול את עצמך כדי לנסות לגלות את הדברים האהובים עליה, כמו:

-          מהם הדברים האהובים עליה (תכשיט, בגד, ספר או בושם?)

-          איזה חלק ביום שלה, הכי אהוב עליה?

-          מהם הפינוקים שהיא אוהבת, אבל נהנית מהם רק לעתים רחוקות?

-          איזה תחביבים או סוגי בילוי היא אוהבת?

בדרך זו תוכל לזהות את הדברים שהכי חשובים לה, או את הדברים שהיא תשמח יותר לקבל ממך.

כעת תוכל לשאול את עצמך:

-          כיצד אוכל לשפר את הדברים שהיא אוהבת? למשל לקנות לה אוזניות איכותיות שיאפשרו לה לשמוע מוזיקה באופן מיטבי.

-          כיצד אוכל להפחית את הדברים שמתסכלים אותה? למשל אופניים חדשים במקום הישנים שכבר מקרטעים, וההילוכים שלהם לא עובדים כראוי.

וכשאתה עובר את כל התהליך הזה, חשוב שתיקח בחשבון עד כמה המתנה היא דבר חשוב לבת הזוג שלך. בהחלט יכול להיות שהמתנה חשובה לה הרבה יותר מכפי שהיא חשובה לך.

היעזר בכמה טיפים יעילים

אתה יכול להתבונן ולראות כיצד היא מגיבה למתנות שהיא מקבלת מההורים או מהעבודה, וכמה זמן ואנרגיה היא עצמה משקיעה בבחירת מתנות שהיא נותנת לאחרים. אם היא משקיעה בזה מעל ומעבר, כנראה שהיא תרצה שתעשה את אותו דבר.

שמעת פעם על הספר המפורסם של גרי צ׳פמן ׳חמש שפות לאהבה׳? אולי זו הזדמנות לקרוא את הספר שהפך לתופעה תרבותית, ולהיעזר בהנחיות המוצעות בו כדי לבחור במתנה הכי מתאימה לה. אם אתה לא מכיר את הספר, הוא עוסק בהבנת הדרך שבה אנשים מבטאים וחווים אהבה. צ׳פמן מזהה בספר את שפת האהבה של בני האדם, וקובע שלכל אחד יש שפת אהבה דומיננטית מתוך 5 שפות אפשריות:

-          שמיעת מילות אישור – כמו מחמאות ומילות עידוד

-          קבלת פעולות שירות – כמו קפה וארוחת בוקר או תיקון הנורה במטבח

-          קבלת מתנות

-          הקדשת זמן איכות – זמן שבו מתמקדים רק בזוגיות, זמן שבו מביעים אהבה ותשומת לב אינסופית.

-          מגע פיזי – חיבוק, ליטוף...

למעשה, כשמדובר בהענקת מתנות לבת הזוג, מדובר בלמידת האופן שבו בת הזוג שלך מרגישה אהבה ומפרשת אותה. לפעמים, לזוגות יש שפות אהבה הפוכות. למשל, היא מרגישה אהבה כשאתה מקדיש לה זמן איכות, ואתה מרגיש אהבה כשהיא מעניקה לך מגע פיזי.

כשאתה לומד לאהוב את הדרך שבה בת הזוג שלך מרגישה שאתה אוהב אותה, זה נותן לך הזדמנות לצמוח ולהפוך לאדם מאוזן יותר. אם אתה אחד מאותם טיפוסים שלא צריכים כלום, אולי יהיה לך קשה לתת מתנות. אבל גם אם אתה בעצמך מעדיף שלא יבזבזו עליך כסף, חשוב שתתמקד בתחושה ובחוויה שלה, ותיתן לה מתנה בלב שלם ובאהבה.

אפשר גם לשלב את ׳שפת האהבה׳ שלך ושלה במתנה. זה יכול להיות משהו כמו הענקת עיסוי לבת הזוג שאוהבת את המגע שלך, או ביצוע פעולת שירות שהיא תעריך כמו לבנות, סוף סוף את המסגרת למיטה הזוגית, כי אתה כל כך טוב בעבודות נגרות. ואם אתה לא בטוח עד כמה המתנה חשובה לבת הזוג שלך – אתה תמיד יכול לגשת אליה ולשאול אותה. פשוט.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...