כיצד להתכונן לגיל השלישי? כל הטיפים לפניכם

09/08/2019
בידור ופנאי


אתם עדיין מרגישים צעירים ברוח ובגוף אך מתקרבים לגיל בו החיים מתחילים להשתנות. היציאה לפנסיה, הילדים והנכדים שממלאים את חייכם, אפשרות לחופשות ולניצול הזמן לתחביבים שזנחתם מחוסר זמן כשהייתם יותר צעירים וכמה נושאים נוספים שכדאי לזכור כאשר מתקרבים לגיל השלישי.

עורכים את הצוואה שלכם

הגיעכם לגיל השלישי מסמנת גם תקופה אחרת, שבה לא תהיו שם בשביל בן הזוג או הילדים וכדאי לכם לדאוג לעתידם. חשוב להתחיל לערוך את הצוואה שלכם, לחשוב איך תרצו שיחולק הרכוש (במיוחד אם יש בידכם מספר דירות בארץ או בעולם) ולדאוג גם לבן הזוג אם עודו בחיים. הסתייעו בשירותי עורך דין לענייני משפחה על מנת לכתוב צוואה ברורה ותקפה שתמנע מריבות וסכסוכים בין הקרובים בעתיד.

האם דאגתם לחסכונות?

כאשר אנחנו מפסיקים לעבוד החסכונות שלנו מפסיקים לגדול ומתחילים להצטמצם. לכן, חשוב לדאוג מראש לתקופה הזו ולחשב את סך ההוצאות החודשיות שלכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לכתוב טבלת הוצאות צפויות מול ההכנסות השונות: מקצבת הזקנה, הפנסיה ו/או הכנסה פאסיבית שתישאר לכם כמו נכס מניב. אם גיליתם שההוצאות גבוהות מההכנסות, כדאי לנסות כבר עכשיו לצמצמן ולבחון אפשרויות נוספות למימוש החסכונות שלכם.

ניצול הזמן הפנוי

השנים שלאחר תקופת העבודה מתאפיינות בשעות רבות של זמן פנוי. אתם יכולים לתכנן טיול ארוך מעבר לים ולהגשים כמה חלומות שעוד לא הספקתם עם השנים, כמו: לצאת להפלגה, לקבוע עם כל המשפחה ולצאת לנפוש יחד ביעד קרוב, למצוא תחביב מרתק או להתחיל את הגינה הביתית עם הירק שתמיד רציתם. חשבו מהן הדרכים בהם תרצו לנצל את הזמן הרב שיתפנה לכם בקרוב?

ביטוח בריאות

עדיין לא מאוחר לבדוק את ביטוח הבריאות שלכם ולגלות האם אתם משלמים פעמיים על כיסויים מיותרים? או להוסיף כיסויים (אם חברות הביטוח אינן מגבילות אותם בגיל). אם עדיין אין לכם ביטוח סיעודי זה הזמן לשקול לעשות זאת. בנוסף, בדקו עם בני המשפחה שלכם האם הם מכוסים מבחינה בריאותית? במידה ולא תוכלו לעזור ולייעץ להם כיצד לשפר את ביטוח הבריאות שלהם.

פותחים תוכנית חיסכון לנכדים להשכלה גבוהה

רוצים שהנכדים יזכרו אתכם כל חייהם? אם יש באפשרותכם להפריש סכום קטן מדי חודש עבורם לחיסכון להשכלה גבוהה מומלץ לפתוח תוכנית כזו. חיסכון של עשור או שניים יכול להיות משמעותי מאד עבורם כאשר ירצו לשלם את שכר הלימוד או לקנות רכב משומש בתקופת האוניברסיטה. כמה תוכלו לחסוך? זכרו כי מאתיים שקלים בחודש יכולים להצטבר לאלפיים ארבע מאות לשנה ובתוך עשור להגיע לעשרים וארבע אלף שקלים.

אלה  רק מקצת מהטיפים כיצד להתכונן לגיל השלישי, בעתיד תוכלו לבדוק גם אפשרויות מגורים שונות כמו: דיור מוגן או בית אבות, לבדוק את השמיעה והראייה ולרכוש אביזרים מתאימים וכן למצוא מועדון בעיר בו אתם מתגוררים בו תוכלו להיפגש עם עוד חברים חדשים בני קבוצת גיל הזהב לפעילות מרתקת יחדיו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...