כיצד להתאים יהלומים לתכשיטים השונים?

02/12/2018
איכות חיים


כמעט כל אחד מאתנו בשלב כזה או אחר בחייו ירכוש איזה שהם תכשיטי יהלומים, תכשיטים עם שיבוץ של יהלום אחד או יותר. סביר להניח שכשמדובר בנו הגברים זה יהיה כשנחפש טבעות אירוסין ונגיע לחנות עם תכשיטים יוקרתיים בהם ניתן יהיה למצוא יהלומים, אם אנו נשים, וזה הסגנון שלנו, סביר להניח שעגילים או צמידים עם יהלומים הם משהו שכנראה נרכוש מתי שהוא, וכך גם כל תכשיט אחר. תכשיטי יהלומים משדרים יוקרה ואסתטיות, משדרים יופי והדר ויש נשים רבות שאוהבות להתהדר בהם. אז אם גם אתם או אתן מחפשים תכשיטים ולא יודעים איך לבחור את היהלומים לאותם תכשיטים, הנה הסבר וכמה טיפים שיכולים לסייע לכם.

איפה היהלום לוטש?

כמו בכל תחום, גם בעסקי היהלומים עלולים להיות נוכלים וכאלו שאינם באמת אנשי מקצוע אלא רק סוחרים שכל מה שהם מנסים הוא למכור וכמה שיותר. בבואכם לבחור יהלומים לתכשיטים שונים עליכם לוודא שאתם קונים מאיש מקצוע, משבץ יהלומים או מי שרכש את היהלומים ממי שמלטש באופן מקצועי. יהלומים צריכים להיות ברמת ניקיון גבוהה מאוד והמשבץ צריך להיות מיומן בעבודתו, הן בליטוש והן בניקיון.

בחירת הגוון והצבע

פה מדובר כמובן אך ורק על עניין של טעם (וכמובן תקציב) ואתם עשויים להתלבט באיזה גוון של יהלום לבחור לתכשיט בעיקר אם אתם קונים אותו במתנה ורוצים "לפגוע" כמה שיותר. יש היצע מרשים היום של אבני חן ויהלומים, במחירים שונים, בגדלים שונים וכמובן בגוונים שונים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחון את גוון התכשיט ולהתאים לו את היהלום עם הגוון המתאים ביותר, ואם אתם לא בטוחים בעצמכם ואתם רוכשים את התכשיט כמתנה או למשל טבעת אירוסין, אולי כדאי שתוותרו על ההפתעה, תיקחו את מקבלת המתנה שתבוא לראות ולבחור.

בחירת גודל היהלום

גודל היהלום מצוין בקראט, מונח שסביר להניח שרובינו כבר נחשפנו אליו מתי שהוא בחיינו. בתכשיטי זהב הקראט מצוין באות K וביהלומים הוא מצוין באותיות CT, וכל יחידת קראט ביהלומים שווה ל-200 מ"ג. חשוב לוודא שאתם בוחרים את הגודל הנכון בעיקר אם אתם רוכשים תכשיטי יוקרה ויהלומים בנפרד.

אך הטיפ החשוב ביותר, אם אין לכם ניסיון בתחום של תכשיטי יהלומים ואתם רוצים לקנות לראשונה, קחו אתכם מישהו שמבין. מדובר כמובן על הוצאה לא מבוטלת ואם אתם לא רוצים לפספס, קחו אתכם מישהו כזה שיוכל לסייע לכם ולכוון אתכם.

אנו מקווים כי מצאתם מאמר זה מעניין ומועיל. מוזמנים להגיב ולשתף.

הכתבה והתמונות מוגשות מטעם: BD-Diamonds – חנות תכשיטים

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...