כיצד לבחור מערכת שמע מתאימה לעסק שלך?

28/06/2022
עסקים וכלכלה

מערכות שמע, סאונד וכריזה הן מערכות הנדרשות במגוון בתי עסק ומתחמי בילוי כאשר הפונקציונליות תיקבע על פי ההתאמה בין סוג המערכת המותקנת במקום לצרכי המבנה ובית העסק.

מטבע הדברים צרכי הסאונד והשמע הקיימים בחנות בגודל 40 מ"ר, בה נהוגה השמעת מוזיקת רקע לצרכי אווירה ולהנאת המבקרים והקונים, איננם דומים לצורך הקיים במפעל רחב ממדים, הנוהג להעביר הודעות ומסרים במערכת הכריזה, או לצורך של בית ספר הזקוק למערך צלצולים ומנגינות שיושמעו באופן אוטומטי בשעות מוגדרות. לטובת בחירת מערכת שמע מתאימה לבית העסק שלך חשוב לקחת בחשבון מספר אלמנטים מרכזיים:

1. צרכי בית העסק – החל מהצגת מידע ומולטימדיה בחדרי ישיבות, מערכת כריזה, מערכת צלצולים והתראות, התאמה וסנכרון למערכות גילוי אש ועשן, השמעת מוזיקה לריקודים, השמעת מוזיקת רקע וצרכים רבים נוספים.

2. דינמיות - עסקים מסוימים זקוקים לדינמיות ולאפשרויות שליטה במערכת השמע יותר מאחרים. בעוד שמערכת השמע במשרד יכולה לספק מוקד ווליום מרכזי אחד, בבתי עסק דוגמת מסעדה או בית קפה חשוב לחלק את מוקדי השמע למספר אזורים, באמצעות חלוקה ופיזור נכון של מספר רמקולים אשר כל אחד מהם ניתן לשליטה עצמאית. באמצעות שיטה זו ניתן להבטיח אזורים שקטים יותר לסועדים המקיימים פגישות עסקיות או חברתיות ומעוניינים בשיח שקט, לעומת צעירים המחפשים אחר מקום בילוי אטרקטיבי ומוזיקה דומיננטית יותר.

>> מחפשים אחר פתרונות מוסיקה לעסק? לחצו כאן.

3. גודל והיקף החלל - היקף המתחם במ"ר וחלוקה פנימית לחללים. הגודל ורמת התהודה הם שיקבעו את רמת הדציבלים הנדרשת, החלוקה לחללים והצורך בשליטה נפרדת את אופי מערכת הסאונד הרצויה. כך למשל במקרה של שטח פתוח או מתחם סגור, תידרש התאמת הסאונד ואיכות המערכת על פי סוג המתחם – מתחם פתוח או אולם אירועים סגור, גם אם בגודל זהה, יזדקקו למענה שונה ולהתאמה של איכות הסאונד.

4. התאמה ויזואלית - התאמת המערכת לעיצוב החלל הן באמצעות הצבת רמקולים בולטים לעין המעניקים אווירה ועיצוב צעיר, והן באמצעות הצבת רמקולים סמויים מן העין, לעיצוב חלל יוקרתי ונקי.

המרכיבים החשובים הללו יובילו לבחירת מערכת סאונד מתאימה, תוך דגש על עוצמות הקול הנדרשות, איכות הצליל ומגוון האפשרויות שמספקת המערכת. בין המערכות הקיימות השונות ניתן למצוא ריבוי יצרנים, כאשר חשוב לבחור במערכת מבית יצרן מוכר ובעל מוניטין בתחום, כמו גם בספק מקצועי המציע מגוון פתרונות בהתאמה אישית ומספק שירותים נוספים בניהם שירותי התקנה, תחזוקה ואחריות ארוכת טווח. 

בהקמה של עסק חדש חשוב במיוחד להיוועץ באנשי מקצוע מובילים בתחום ומומלץ להביא את כלל צרכי המדיה וליצור מערך של פתרונות המסונכרנים זה עם זה דוגמת: ארון או חדר תקשורת, מערכות מדיה ובידור, סאונד, וידאו ושמע.

* זקוקים לייעוץ מקצועי בנושא? פנו לחברת "ינון דיגיטל" (מגשימים 20 קריית מטלון, פ"ת) המתמחה בפתרונות חכמים למוסיקה ווידאו בעסקים - טלפון 077-2319122

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...