כוננות מוגברת של מד"א לקראת חגיגות הסילבסטר

24/12/2014
חדשות

כבכל שנה, גם בליל הסילבסטר השנה יהיו צוותי מד"א ברחבי הארץ ערוכים בכוננות גבוהה על מנת להעניק מענה רפואי מהיר ויעיל.

גם השנה, כמו בשנים קודמות תודרכו צוותי מד"א הפרוסים בכל רחבי הארץ בהנחיות בטיחות מיוחדות לערנות בנהיגת חירום בסילבסטר הכוללות בין היתר התייחסות מיוחדת לערנות יתרה כלפי הולכי רגל במהלך ערב השנה האזרחית החדשה.

במהלך ליל השנה האזרחית החדשה אשתקד טיפלו צוותי מד"א ברחבי הארץ ב-23 נפגעי תאונות דרכים, בהם הולך רגל כבן 70 שנהרג מפגיעת רכב. בנוסף, טיפלו בליל הסילבסטר בשנה שעברה צוותי מד"א גם באירועי אלימות שונים בהם נפגעו 23 בני אדם שפונו להמשך טיפול בבתי החולים, בהם שני נפגעים באורח בינוני, ו-21 פצועים באורח קל. כ-49 בני נוער ומבוגרים טופלו בידי צוותי מד"א, לאחר שצרכו כמות מופרזת של אלכוהול.

צילום: דוברות מד"א

לקראת האירועים הרבים הצפויים בסילבסטר, מזכיר מד"א לציבור את דגשי הבטיחות הרלוונטיים, שנועדו לשמור על שלומם וביטחונם של החוגגים:

הימנעו מצריכה מופרזת של אלכוהול! צריכת אלכוהול מופרזת, עלולה לגרום להרעלה ואף למוות במקרים מסוימים. בנוסף, יש לזכור כי מחקרים מוכיחים שאלכוהול נוטה לגרום להפעלת אלימות רבה של השותה כלפי סביבתו וכמובן שאין לנהוג תחת השפעת אלכוהול. במד"א מזכירים כי הסיכונים הפיזיולוגיים הכרוכים בשתיית אלכוהול, כוללים השתטות, בלבול, אובדן זיכרון, פגיעה חמורה בקואורדינציה ועייפות מוגברת. במקרים חמורים, עלול המשתכר להיכנס למצב של תרדמת, עד לדום נשימה ומוות. במצב חירום, יש לפעול על פי ההנחיות הבאות: יש להרחיק את הנפגע ממקום מסוכן, כגון כביש, מרפסת, מכונות חשמליות, כלי רכב וכו'. אם הנפגע מחוסר הכרה ואינו נושם, התחילו מיד בפעולות החייאה והזעיקו את כוחות מד"א באמצעות חיוג למוקד החירום 101.במידה והנפגע מקיא, הטו אותו על צידו. אין לתת לנפגע לשתות קפה, או כל נוזל אחר, מכיוון שבשל אובדן הרפלקסים, הוא עלול לשאוף כל נוזל אל ריאותיו ולהיחנק.

אל תשאירו בקבוקי משקה ללא השגחה! במד"א מבקשים מהציבור שלא להשאיר כוסות או בקבוקי משקה פתוחים ללא השגחה במסיבות, מחשש שמא יוכנסו אליהם חומרים כימיים, דוגמת סמים מסוגים שונים, כדורי מרץ ועוד.

הימנעו מלהיכנס לאולמות צפופים במיוחד: צעירים המתכננים לבלות במסיבות רבות משתתפים, מתבקשים לבדוק בעת כניסתם לאירוע את התפוסה המרבית שמאפשר האולם ולהימנע מלהידחק למקומות בהם התפוסה עולה על המותר, מחשש לפגיעה כתוצאה מדוחק וצפיפות.

הורים לילדים? שימו לב: במד"א מחדדים גם את ההנחיות להורים, ומבקשים מהם לשים לב שילדים מתחת לגיל 18 אינם צורכים אלכוהול בליל הסילבסטר. במד"א מזכירים להורים כי במהלך השנה החולפת, טיפלו כוחות מד"א בילדים ונערים, שפונו מחוסרי הכרה לבתי החולים לאחר צריכת אלכוהול מופרזת. בנוסף, מבקשים במד"א לוודא כי ילדיהם, חסרי רישיון הנהיגה, לא יפעלו בניגוד לחוק ואינם עולים על ההגה.

במד"א קוראים לציבור להזעיק במקרה חירום רפואי את כוחות מד"א בחיוג למוקדי 101 ולהישמע להנחיות החובשים והפאראמדיקים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...