כבוד למאמני פ"ת ב"יום המאמן"

27/12/2015 | ניסים קלדרון
חדשות

ערב מרגש ומלא כבוד למאמני הכדורגל בישראל נערך הערב ביוזמת איגוד המאמנים, ב"גן השקוף" בקיבוץ שפיים.

במהלך הערב ובהנחיית יו"ר איגוד המאמנים רוני שניידר, נערכה הרצאה ע"י מומחה עולמי על לחצי הכדורגלן הישראלי וראיית המשחק וקבלת ההחלטות שמקבל הכדורגלן תוך כדי משחק. אך את ההצגה "גנב" כהרגלו כדורגלן העבר מוטל'ה שפיגלר שהשתתף בפאנל עם רוני רוזנטל ושדרי הספורט דני דבורין וזוהר בהלול. מוטל'ה במופע המתאים לחוש ההומור שלו, סחף את מאמני הכדורגל לגלי צחוק, לאחר הדגמת החמצות שערים ולימוד מטעויות העבר בעתיד, וחינוך מאמנים לתת כבוד למקצוע ולחבריהם המאמנים.

רוני רוזנטל התייחס בפאנל להתנהגות המאמנים באנגליה אל השחקן והוראות שקיבל ממאמנים במהלך הקריירה המפוארת שלו, ששינו לטובה את קו מחשבתו בזמן משחק. לכך התייחס גם שדרן הספורט המיתולוגי דני דבורין, שציין את החינוך והאהבה לכדורגל, שספג בבית אבא לוניה דבורין ז"ל, שהיה כדורגלן, מאמן ומדור מייסדי בית"ר תל אביב.

הוקרה לגדעון מרקוס

הרגעים המרגשים הגיעו בעת שאל הבמה צעדו בגאון דור המאמנים הוותיקים, להם הוענקו שעונים יקרי ערך כתודה על תרומתם לקידום הכדורגל הישראלי, כשחקנים, מדריכים ומאמנים. בין אותם מאמנים נמנו שחקנים ומאמנים שגדלו וחונכו בקבוצות מהעיר פתח תקווה, ומאמנים שהגיעו לפ"ת מהעיר השכנה ר"ג, כדוגמת: יצחק ויסוקר, זאב זלצר, גדעון מרקוס, גדי צלניקר, אמנון רז ואריה רדלר. הערב המרגש הסתיים בארוחת ערב חגיגית ומופע אומנותי.

פאנל הספורט בהנחיית רוני שניידר ובהשתתפות (מימין) מרדכי שפיגלר, דני דבורין, זוהר בהלול ורוני רוזנטל

תמונות נוספות מהאירוע:

גם איציק ויסוקר מקבל הערכה

טובי מלאך וחברים

לומדים מהאנגלים. רוני רוזנטל וניסים קלדרון

גם צ'רנוחה, גלסברג ואמציה לבקוביץ' הגיעו

(התמונות מ"יום המאמן" באדיבות היסטוריון הפועל פ"ת ניסים קלדרון) 

שתף ב-

תגובות

גופי בניו יורק וליבי איתכם בארצנו הקטנטונת
לכל חברי היקרים שלום. קראתי בקינאה את הכתבה על פגישתכם והערב המרתק בהדרכתו של חברי [עוד מניו יורק] רוני שניידר. מה אומר לכם דמעות זלגו מעיני כשעברתי על כל שמות המשתתפים שאת כולם אני מכיר אישית ועם כל אחד מכם יש לנו זיכרונות משותפים. החל ממוטלה שגר אצלי בניו יורק בימיו הנפלאים בקוסמוס כשעמיחי היה בן 7 וראו לאן הגיע. דני ואשר לקחו אל טלי אישתי ואותי לטיול בגליל שלעולם לא נשכח. אמציה שיחק עימי בנבחרת ישראל באליפות אסיה בקוריאה.זאביק ידידי היקר ביקר אצלי עם דרורה רק בשנה שעברה. את צרנוחה פגשתי בבודפסט והעלנו זיכרונות על מגרש ימקא. רדלר חביבי היה שומר עלי אישית ואחרי כל פאול ביקש את סליחתי.גדי צלניקר חברי היקר היה כוכב ונושא להערצתי. אמנון רז, גליל גלסברג ניסים בכר ועוד חברה שאני שומר איתם קשר הדוק. אוי כמה הייתי רוצה להיות שם איתכם בערב זה. לצערי עברתי ניתוח גב תחתון מסובך ועד שאחלים לחלוטין אאלץ להשאר בניו יורק ורק לקנא בכם ובחיי החברה שלכם בארץ. פה אין חברה מאוחדת עם עבר משותף ונאמנות חברית כמו בארץ..תהיו לי בריאים שלכם באהבה אמנון אהרונסקינד.
אמנון אהרונסקינד - 28/12/2015
שתף ב שתף ב
איזה חבורת נפלאה המחזירה אותי לילדות
להצדיע להיסטוריון הכדורגל ניסים קלדרון שמשתף אותנו בסיפורי נוסטלגיה מרגשים. והפעם התמונות בכתבה מדברות בעד עצמם. כול אחד ואחד המופיע בתמונות ובכתבה שווה סיפור, סיפור שבוודאי יחזיר את הקוראים לימי הילדות, לכוכבי הכדורגל ללא מרכאות, ולמגרשים שהיו קטנים אך עם שחקנים גדולים. איפה העבר המפואר, ואיפה ההווה המזוייף של שחקנים רודפי בצע, שהסמל היחיד לו הם מחוייבים זה סמל הדולר.
עופר ינאי - 28/12/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...