יש פתח לתקווה? מהפכת האוטובוסים יוצאת לדרך בקרוב

22/06/2016
חדשות


כחלק מהמהפכה של משרד התחבורה ברחבי הארץ חברת אפיקים מגיעה לפתח תקווה החל מאוגוסט 2016. לקראת סוף השנה יתווספו גם קווים חדשים ותעלה התדירות.

חברת התחבורה הציבורית אפיקים, מהחברות הגדולות בישראל, תפעיל החל מ- 12 באוגוסט את קווי התחבורה הציבורית בעיר פתח תקווה. כחלק מהפעימה הראשונה, תפעיל אפיקים 40 קווי אוטובוס לנוחיות הציבור, ללא שינוי ניכר במסלולי הקווים הקיימים היום, וזאת, לדברי החברה בשיחה עם פורטל פ"ת, כדי לא להעמיס על ציבור הנוסעים ולאפשר לו להתרגל למפעילים החדשים. בפעימה השנייה, שצפויה להתחיל בחודש נובמבר 2016 יתווספו כ-20 קווי אוטובוס נוספים למען ציבור הנוסעים.

(צילום: יח"צ)

הפעימה השנייה תתרחש כאמור  לקראת נובמבר 2016, ובמסגרתה צפויה עליה של כ-30% בתדירות הקווים הקיימים. זאת בנוסף לכ-20 קווים חדשים ולשיפור והרחבת קווי ההזנה לתחנות הרכבת בעיר.

כמו כן, דאגה אפיקים להתקין 70 שלטים המראים את מיקום האוטובוס בזמן אמת (NEXT BUS) בתחנות ברחבי העיר. במסגרת המהלך, אפיקים מפעילה בימים אלה מערך גיוס נרחב של כ- 100 נהגים ונהגות נוספים לשורות החברה במטרה לספק את השירות הטוב ביותר לציבור הנוסעים.

במסגרת ההתרחבות הצטיידה אפיקים באוטובוסים חדשים בעלי תקן יורו 6, תקן זיהום האוויר המחמיר בעולם, המפחית את זיהום האוויר למינימאלי. בנוסף, בעיר יוקמו שני מרכזי שירות חדשים של החברה לרווחת התושבים.

כחלק ממהפכת התחבורה, אפיקים ציידה את כל האוטובוסים בחיבור USB אישי לכל נוסע וWIFI - לגלישה אלחוטית במהלך הנסיעה. בכך מצעידה אפיקים את התחבורה הציבורית בעיר כמה צעדים קדימה.

אפיקים נמצאת כעת בתהליך צמיחה והתרחבות והיא אחת מחברות התחבורה הציבורית הגדולות בישראל. החברה מפעילה שירותי תחבורה ציבורית באזורים שונים ברחבי הארץ ביניהם אשדוד-יבנה, אריאל והשומרון, ראש העין ובני ברק – ירושלים.

ניר שרון, מנכ"ל אפיקים: "אנחנו מתרגשים וערוכים להיות חלק ממהפכת התחבורה של ישראל, העיר פתח תקווה היא אתגר שחברת אפיקים לוקחת בשתי ידיים, אנחנו שמחים להביא את השירות הטוב ביותר שאנחנו מספקים לתושבי פתח תקווה והסביבה".

בהמשך נעדכן כאן בפורטל פ"ת לגבי הקווים החדשים והשינויים הצפויים.

שתף ב-

תגובות

לא ממש מהפיכה
שלום, המהפיכה העיקרית היא לאפשר לנוסע להגיע מראשון לציון לתל אביב או מראשון לרחובות נסיעה של 15 דקות ברכב פרטי אשמח אם תהיה עם קו תחבורת אחד ולא שתיים ושעתיים נסיעה . אז ההתלהבות שלכם של דן ושל אגד לא משמעותית בכלל. למה אני צריכה שני קווי אוטובוס ושעתיים נסיעה עם זמן המתנה לאוטובוס כדי להגיע לעבודה? נשמע לכם הגיוני 4 שעות יומיות באוטובוס? מהפיכה??? ממש לא!!! להוסיף את אותם הקווים לקיים?? למה?? מקווה שהמצב ישתנה בקרוב כרמלה
כרמלה ליברמן - 25/06/2016
שתף ב שתף ב
^^^^^^^^^^^^ כרמלה! אורחים נוספים הגיעו!
נשמה
- 29/06/2016
שתף ב שתף ב
בהקשר לכתבה של אפיקים
הנהגים של חברת קווים יעבדו באפיקים או שיהיו נהגים אחרים לחברה?
לירון - 14/07/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...