יש דין ואין כסף

01/12/2015
חדשות

בצל הידיעות הרגילות על חוסר הבהירות סביב עתיד המועדון, הפועל פ"ת הודחה הערב בחצי גמר גביע הטוטו, לאחר שנוצחה ע"י מועדון ספורט אשדוד 3:1 בתום הארכה. צמד לדין דוד. המלאבסים חוזרים לליגה ולמאבקי הקיום שלהם.

משחקי חצי גמר גביע הטוטו של הליגה הלאומית נערכו הערב. במשחק המרכזי נפגשו שתי הקבוצות הבכירות של הליגה – הפועל פ"ת ומועדון ספורט אשדוד, שהן גם שתי הקבוצות שמועמדות לחזור לליגת העל בתום העונה.

המשחק קיבל משנה תוקף בימים האחרונים, במיוחד מבחינתה של הפועל פ"ת, כאשר מעבר ליוקרה, הפרסים הכספיים שמחולקים במפעל יכולים להשפיע על עתידה של הקבוצה, לאחר שהתברר כי הבעלים החדש של הקבוצה, דורון גלנט, שוקל את מידת מעורבותו ותמיכתו במועדון, וזאת לאור אכזבה מצידו על כך שאינו מקבל תמיכה כספית מגורמים נוספים.

אוהדי הקבוצה, שסבלו מזעזועים בעשור האחרון יותר מכל קבוצה אחרת בארץ, ואולי בעולם, נכנסים שוב לעידן של חוסר ודאות – ריטואל קבוע שחוזר על עצמו בשנים האחרונות כל מספר חודשים. בכל מקרה, הקהל הכחול הפגין כרגיל נוכחות ושליטה ביציעים גם היום.

גלנט (במרכז) - רק שלא יתייאש (צילום: ניסים קלדרון)

המחצית הראשונה התנהלה בשליטה של פתח תקווה (שעלתה בהרכבה החזק ביותר) כמעט לכל אורכה, כשאשדוד מנסה לעקוץ במתפרצות. לאחר הרבה מצבים נייחים שלא נוצלו, בדקה ה-38 אחד מהם נשא פרי: ההגנה של אשדוד לא הסתדרה עם כדור חופשי של עמירן שקלים, וגל מאיו בעט מקרוב פנימה. עד לשריקה להפסקה ניתנו לפ"ת עוד מספר הזדמנויות להגדיל את התוצאה, כשהטובה שבהן הייתה הנגיחה של שקלים למשקוף. רק 1:0 במחצית לפ"ת..

בפתיחת המחצית השנייה השתנו יחסי הכוחות ואשדוד החלו ליזום התקפות מסוכנות, אבל השיוויון הגיע דווקא לאחר רגע של מחלוקת: בדקה ה-61 אי שריקה של השופט סהר ארבלי לעבירה על פלורין אכים הביאה למתפרצת של אשדוד, שבסיומה דין דוד הכשרוני הקפיץ מעל אוראל כהן לרשת. גם הטענות של מנחם קורצקי לשופט לא עזרו. המשחק הפך לדו צדדי בהמשך כששתי הקבוצות מחמיצות ממצבים טובים. בדקה ה-70 ליאור אסולין נכנס למגרש בחילוף התקפי על חשבונו של בן מלכה. 1:1 לאחר 90 דקות – הולכים להארכה.

ההארכה התאפיינה בחוסר דיוק מצד השחקנים העייפים של שתי הקבוצות. בדקה ה-97 הורה השופט על כדור חוץ לזכות אשדוד למורת רוחם של המלאבסים, בהחלטה לא משמעותית לכאורה, שתוך שניות הפכה למאוד משמעותית, כשההתקפה של אשדוד הסתיימה בשער נוסף של דין דוד שגלגל מקרוב פנימה, לאחר מחדל בהגנה של פ"ת. קורצקי הוציא את רוב השחקנים הבכירים, וכך היה קשה להשוות. בדקה ה-113 שחקנה הטוגולזי של אשדוד, דידיה קוגבניה, דחק מקרוב לרשת לאחר מתפרצת נוספת. עד לסיום מנע רועי משפתי כל ניסיון של פ"ת לחזור למשחק. 3:1 לאשדוד בתום 120 דקות.

משחק הגמר של גביע הטוטו בלאומית, בעוד שבועיים, יהיה דרבי דרומי בין אשדוד להפועל אשקלון, שגברה על רמת השרון 2:1 בחצי הגמר השני. הפועל פ"ת חוזרת למאבקים שלה במסגרות האחרות - במחזור הליגה הבא, בעוד 6 ימים, תארח הפועל פ"ת את בית"ר פ"ת/רמלה (יום שני, 7.12, בשעה 19:00), באותו איצטדיון שבו נערך המשחק היום (גרונדמן – רמת השרון), וזאת בשל ההמצאה הישראלית הגאונית ששמה "שיזרוע", שנועדה לחסוך כסף, ועל פיה מתעלמים מערכים ספורטיביים, מקהל האוהדים והמנויים, ועל מנת לחסוך כסף באחזקה שוטפת של הדשא ו/או להביא דשא מוכן כל מספר חודשים, מרחיקים את הקבוצות ממגרשן הביתי למשך מספר שבועות כל עונה.

חצי הדרך לחצי - מכבי פ"ת ניצחה את חיפה

מאוחר יותר, מהעבר השני של הכביש, בגביע הטוטו של ליגת העל - מכבי פ"ת גברה הערב על מכבי חיפה 1:0 במשחק הראשון של שלב רבע הגמר. משחק הגומלין יתקיים בעוד שבועיים, ותיקו יספיק לחניכיו של רן בן שמעון כדי להעפיל לשלב חצי הגמר. את השער היחיד במשחק כבש דור חוגי בדקה השישית. איתי שכטר מחיפה הורחק בדקה ה-82.

לכתבות נוספות על ספורט בפ"ת

שתף ב-

תגובות

קלדרון די עם התמונות. מה עם המציאות. חיים בסרט!!!
שחקנים תבינו ותשכילו. אם אתם חושבים לעלות ליגה בקצב הזה אז תישכחו מזה. אתם דופקים את העתיד שלכם במיוחד. ואתם לא יכולים לאכזב את האוהדים ואת המפרנסים שלכם. כשאתם משחקים לפי מצבי רוח. תתחילו לעבוד ולתת כבוד לסמל של הקבוצה ותגידו תודה שאתם במועדון מפואר מחכים לתוצאות מכם בלבד!!!
- 01/12/2015
שתף ב שתף ב
מסטודיו ותמונות לא עולים ליגה!
דיי נימאס מהתמונות וצילומים. פה זה לא הוליווד. מר גלנט אל תתייאש כנס בשחקנים ותעמיד אותם על מקומם. מה זה מתי שאם רוצים אתם משחקים טוב ומנצחים. לפי מצבי רוח. הרי כול המטרה שלשם כך לקחת את הקבוצה להחזיר את הימים הטובים..אין להם הערכה לשחקנים למפרנס אותם ולאוהדים הנפלאים שאוכלים את עצמם שנים רבות. מר גלנט לעת זיקנה רוצים קצת נחת. באהבה ובהצלחה.יחיאל תרם
יחיאל כחול 46 שנה - 02/12/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...