ישראל פרידמן: "לא יכול להיות שבניין עיריית פ"ת יהיה כה מוזנח"

23/05/2016
חדשות


פורטל פ"ת ממשיך בסיכומי חצי הקדנציה של מועצת העיר, והפעם אנחנו עם ישראל פרידמן, נציג יהדות התורה במועצה, שמשמש גם כראש אגף התנועה בעיריית פ"ת.

ישראל, מה זו פ"ת בשבילך?

"עיר מגוריי מאז נישואיי לפני 18 שנים. מקום להגשים את שליחותי הציבורית המונעת מדרייב אישי".

מה אתה אוהב בפ"ת?

"כל פינה בעיר, כיכר המייסדים, המצבה, בית העיריה (שלדעתי הגיע הזמן לשפצו או להחליפו, גם אם זה לא פופולארי לומר זאת, אבל המקום אליו מגיעים כל תושבי העיר לקבלת שירות, בו נקבעים דברים לתועלת התושבים - לא יכול להיות בניין כה ישן ומוזנח!), בית הכנסת הגדול וקניון סירקין, פארק אזורים ומכללת העיר, כל פינה פנינה היסטורית או חדשנית שבעתיד תעשה היסטוריה..."

ישראל פרידמן: "צריך לשפר את מיתוג העיר" 

מה לדעתך צריך לשפר בעיר?

"יש מקום לשפר את התחבורה הציבורית שתהיה נגישה לכל אחד ולכל מקום, יש הרבה מאמץ בנושא אך מרבית הדברים באחריות ורצון משרד התחבורה. יותר נגישות למוגבלים למוסדות ציבור וחינוך, חשיבה לטווח ארוך לצרכי החינוך בכל העיר ובכל המגזרים".

"כמו כן יש לשפר את המיתוג של העיר. מטעמים היסטוריים העיר עדיין ממותגת בקרב מי שלא גר בה כעיר אפורה ומשעממת, אך כל מי שגר בה מעיד שהיא תוססת ונמרצת, ותעיד העובדה שעשרות אלפים היגרו אליה בשנים האחרונות והם מרוצים".

מה החלום שלי לגבי פ"ת?

"שפתח תקווה תמשיך להיות עיר שכיף לגור בה, לבלות בה, לגדל בה ילדים ולהזדקן בה".

באילו תחומים התמקדתי בקדנציה הנוכחית עד כה?

"הו, כ"כ הרבה... צביעת מעברי חציה, שדרוג צמתים מסוכנים, עזרה לכל פונה, בנית מוסדות חינוך, עזרה לעמותות רווחה... האמת היא שהייתי צריך לפעול יותר למען תושבי העיר ומצביעי יהדות התורה ואני מקווה בעזרת השם לעמול יותר בשנתיים וחצי הבאות".

במה אתה מתכוון להתמקד בשנתיים וחצי הקרובות?

"לעשות, יחד עם עמיתי לסיעה הרב אליהו ברוכי, את המקסימום למען תושבי העיר יחד עם כל חבריי במועצת העיר בראשות ראש העיר איציק ברוורמן, וללכת לבחירות הבאות עם רשימת הישגים מכובדת בסייעתא דשמיא".

לבסוף, מהו המסר שלך לתושבי פ"ת?

"בירוקרטיה שלטונית ועירונית: אי אפשר בלעדיה ואי אפשר איתה..."

לראיון עם ראש עיריית פ"ת – לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...