יריד יזמים צעירים בפתח תקווה

14/04/2015
חדשות

ביום ראשון 26.4.15 תתקיים בקניון הגדול בפ"ת (בקומת המזון בין השעות 16:00-20:00) מכירת מוצרים מיוחדים שפותחו ע"י בני נוער במסגרת פעילות בארגון יזמים צעירים. ביריד צפויות להשתתף 19 קבוצות מאזור המרכז, מתוכן 6 מהעיר פתח תקוה!

בתי הספר המשתתפים (והמוצר אותו הם פיתחו):

1. חטיבת פיינשטיין - מסננת (למטבח) עם גודל חורים מתכוונן לפי הצורך

2. חטיבת אחד העם שש שנתי – מסרק עם לחצן שמוציא סרום/מים להקלה על סרוק השיער

3. ישיבת כפר גנים – קלמר לביש שמתלבש על הזרוע

4. חטיבת ברנר – חווק לכוסות חד פעמיות

5. חטיבת גולדה – "כביסל" - סל כביסה אינטראקטיבי

6. חטיבת רשיש – ספר בישול אינטראקטיבי וחדשני

המוצרים ב"יזמים צעירים" תמיד באים לפתור בעיה קטנה ומציקה שטרם נפתרה, או שנפתרה ולבני הנוער יש רעיון נוסף ויצירתי לפיתרון.

היריד האזורי מתקיים פעם בשנה ומהווה אבן דרך חשובה בפעילות הקבוצות, משום שזו הפעם הראשונה שבה הם חושפים את המוצרים לקהל הרחב, ומוכרים את המוצרים שפיתחו. עבור היזמים זוהי חוויה מרגשת ומעצימה, מכיוון שפרט למכירת המוצר הם נבחנים גם על עיצוב הדוכן, אופן הצגת המוצר ואופן מכירתו. השופטים הינם שופטים מקצועיים מהתעשייה, האקדמיה ומתנדבים בוגרי הארגון, מסתובבים בין הדוכנים ובוחנים את בקיאות בני הנוער במוצר ובמכירה, בוחנים את עיצוב הדוכן ובוחנים את התהליך עצמו אותו עוברת כל קבוצה. הניקוד הנצבר ביריד מהווה את אחד המרכיבים החשובים בצבירת הניקוד הכללי. הזוכה באירוע האזורי יעפיל לתחרות הארצית, והזוכה בתחרות הארצית ייצג את ישראל בתחרות האירופאית.

סגן ראש העיר וראש מינהל החינוך איציק ישראל: "יזמים צעירים היא אחת התוכנית המרתקות הקיימות לבני הנוער, המעודדת סקרנות, יוזמה וחשיבה יצירתית ובלתי שגרתית. העיר פתח תקוה תמשיך לטפח את התכנית ולקדם אותה, ואני מאחל לכל התלמידים הצלחה רבה ביריד ובתחרות".

יזמים צעירים ישראל הינו ארגון ללא מטרות רווח המעודד בני נוער לחשיבה עצמאית ולעשייה כלכלית במטרה לטפח יזמות בקרב בני נוער. תכנית הדגל של הארגון הינה "עושים עסקים" אשר במסגרתה פועלות 19 קבוצות באזור המרכז מתוך כ-180 שפועלות ברחבי הארץ כולה! התכנית "עושים עסקים" מופעלת בחטיבות ביניים, בתיכוניים ובמתנ"סים. הקבוצות שמוקמות מונות כ-15 תלמידים בגילאי 15-17 שהביעו עניין להשתתף בה. בהדרכת המנחים והמורה המלווה מקימים התלמידים "מיני-חברה" עסקית.

במהלך התכנית זוכים הנערים להתנסות במחזור חיים מלא של חברה עסקית משלהם, החל משלב גיוס ההון הראשוני, גיבוש רעיון למוצר או שירות, מינוי של בעלי תפקידים (מנכ"ל, סמנכ"ל שיווק, מכירות, מעצבים ועוד), פיתוח וייצור של מוצר, שיווק ומכירות ומגיעים עד לשלב פירוק החברה וחלוקת הרווחים (מדמה אקזיט). כלל המוצרים הינם פרי פיתוחם ויוזמתם של הנערים והנערות! 

התכנית מלווה לאורך השנה באירועים וכנסים אשר אחד מהם הינו אירוע היריד האזורי. יריד זה התאפשר בזכות שיתוף הפעולה עם הנהלת קניון עופר בפ"ת.

להלן תמונות ממוצרים שנמכרו בשנה שעברה - המוצרים של השנה נמצאים חלקם בייצור ואריזה, ויחשפו לראשונה רק ביריד:

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...