יעלו הנערים לפנינו

09/05/2016 | יהלי רואה
חדשות


צו 8 לאוהדי הפועל פ"ת: לדחוף את אריות הנוער שלנו במשימתם הכפולה!

אחרי עונת האימים של הפועל, נותרו האוהדים בכחול חיילים בצבא קבוצת הנוער. החבורה של אורן כריספין מחזירה לנו את הצבע ללחיים, ויכולה לרשום הישג כפול: עלייה לליגת העל וזכייה בגביע המדינה. איך שלא יהיה, הם מחזירים לנו באופיים ובנחישותם את הרוח למפרשים.

מרטין לותר קינג נהג לומר כי "רק בחשיכה ניתן לראות את הכוכבים". אז במקרה של הפועל פ"ת שלנו החשיכה היא הקבוצה הבוגרת, שביזתה את המועדון עם חצי עונה מהגיהנום (שני ניצחונות בלבד) והתפרקה לגורמים במאני טיים. ברור שאסור לנו להיכנס למרה שחורה, והניסיון הבא יתחיל בדיוק בעוד כמה חודשים, אז ננסה ליצור מסע מחודש לבמה המרכזית של הכדורגל הישראלי. צריך לומר בפה מלא - אי עליית הליגה מקורה בהחלטות הכושלות של בעל הבית דורון גלנט, איש עם כוונות טובות אבל "רפרטואר" מפוקפק של החלטות תמוהות. יותר נכון, החלטות עם חטא יוהרה, חטא שצלצל על לחיינו בחודש האחרון שוב ושוב ושוב. והכוכבים? תכף נגיע אליהם.

בימים בהם הפועל באר שבע עושה את דרכה לערב אליפות אחרי ארבעים שנים, אי אפשר שלא להתקנא בסדר המופתי של המועדון מבירת הנגב. לא, את התקווה לאליפות זנחנו מזמן בלעג, אבל קבוצה לגיטימית בליגת העל? לכל הפחות? מגיע לנו ועוד איך. בימים בהם לסטר סיטי עשתה היסטוריה שלא תיאמן באנגליה, אי אפשר שלא לשאול את עצמנו בהקשר לביצתנו המקומית: מועדון הפאר שלנו, שהצמיח דורות של תותחים, לא יכול לתת את הטון גם בעידן הנוכחי? יכול גם יכול. הכול, כך מסתבר, עניין של החלטות מידיות במהלך העונה, הרמוניה שנוצרת בתוך הקבוצה, ערימת נחישות ורוח מקרבת שנושבת בין האוהדים לשחקנים. את זה לא היה לנו העונה.

בפן המקצועי שום דבר לא מזכיר את הפועל האפורה אך הווינרית בעידן קורצקי. ההגנה שערורייה, לצערי הרב בגלל ירידה חדה ביכולתו של הקפטן אורי פסו. אוראל כהן ושניר דורי לא שוערים ברמה הרצויה לעליית ליגה (ושוער, מניסיוננו, הוא שחקן מפתח בליגה הזו), ורק ברנקו מיכאלוביץ' ובן אז'ובל מצדיקים את החולצה אותה הם לובשים.

בהבלטות ההיעדרות של הפועל העונה, נוצצת באבחה אחת קבוצת הנוער בהדרכתו של המאמן המוכשר אורן כריספין. החבורה הצעירה בכחול שאותה מובילים פז בן ארי, ג'ינג'י מחמיד, טל קידרון וכמובן איך לא השוער הנהדר אסף צור, אמנם לא הצליחה לעלות באופן אוטומטי לליגת העל, אך תשחק במשחקי המבחן ותפגוש כבר בשבת את גדנ"ע יהודה, הסגנית מהמחוז החופף. בגביע המדינה, הקבוצה עשתה את הלא ייאמן כשהדיחה ברבע הגמר את אשדוד החזקה ובחצי הגמר את האלופה וקבוצת הנוער הטובה בארץ לכל הדעות, מכבי חיפה. כריספין וחבורתו עשו זאת בדרך השמורה לספורטאים אמיתיים: הם לא נפלו במעמד הרם מן הירוקים, הסתכלו להם בלבן של העיניים והעלו על פנינו חיוך, שכל כך חסר ולו כל כך היינו זקוקים. "לחבורה הנהדרת הזו מגיע גם לעלות ליגה וגם לזכות בגביע, ואנחנו חייבים אתכם אתנו, אנחנו כלום בלעדיכם", אמר כריספין לאוהדים בסיום משחק הנעילה של הליגה הסדירה. אורן, אנחנו מאחוריכם וזהו צו 8 לכל אוהדי הפועל: להביא כמה שיותר חברים ובני משפחה כבר בשבת הקרובה מול גדנ"ע וכמובן, למלא את אצטדיון ראש הזהב בעוד ועוד תומכים ב-17 לחודש (גמר הגביע).

לבלוג כחול אמיתי בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...