ייצוג משפטי בפרויקטים של תמ"א 38 - מה חשוב לדעת?

28/07/2020
חוק ומשפט

היציאה לתהליך שיפוצים נרחב בבית שלכם היא החלטה מורכבת מאוד שאתם רוצים לצאת אליה לאחר בחינה מאוד מוקפדת של כלל ההשפעות של התהליך על החיים שלכם.  ולראייה, בניינים רבים בוחרים לעצור בתחילת תהליך העבודה על הפרויקט ולהסתייע בצוות ייצוג משפטי בפרויקטים של תמ"א 38 על מנת למפות את כלל האתגרים החברתיים והכלכליים, כמו גם הבירוקרטיים שעומדים מולם, על הצד הטוב ביותר. כמובן, אתם רוצים להתייעץ עם מומחים בתחום, שמכירים את כל ההגבלות והדרישות הבירוקרטיות של הרגולטור ויכולים להבין מה הם הסיבוכים העתידיים האפשריים של הפרויקט. בעבודה מקצועית ומוקפדת, מתוך ידיעת החוק, תצליחו להימנע מסיבוכים משפטיים בטווח הארוך ולהגיע למצב בו המבנה שלכם עובר את התהליך בבטחה ואתם חיים בסביבה המיטיבה ביותר בשבילכם.

איך לבחור ייצוג משפטי בפרויקטים של תמ"א 38?

אם אתם רוצים לעשות הכל על מנת לשמור על הזכויות שלכם בתור דיירים, חשוב לבחור ייצוג משפטי לפרויקטים של תמ"א 38, על בסיס כמה וכמה פרמטרים מקצועיים:

* יכולות ניהול פרויקט גדול - על פי רוב, פרויקט תמ"א 38, הוא פרויקט שמאגד תחתיו כמה וכמה עשרות דיירים בכל מבנה. לכל דייר יש את הרצונות והאינטרסים שלו והמשמעות של ייצוג משפטי הוגן הוא איזון בין כלל האינטרסים של התושבים לטובת הבניין כולו.

* היכרות עם כלל רזי החוק הישראלי - ההגדרה של ייצוג משפטי לפרויקטים של תמ"א 38 היא הגדרה מאוד מורכבת. הרי יש תקשורת בין הבניין לעירייה, למדינה ואפילו לקבלנים רבים. ולכן צריך להכיר את כל הממשקים שמנהל הבניין, על מנת למצוא את הדרך הטובה ביותר ליצור איזון ולשמור על זכויותיהם של כל התושבים.

* עלויות שכר טרחה הוגנות ונוחות לדיירים - ההתקשרות עם עורכי דין בתחום הבנייה, היא לרוב בהתקשרות ארוכת טווח. רוב הדיירים לא יכולים לשלם שכר טרחה גבוה למשך חודשים ארוכים, על אחת כמה וכמה במקביל להוצאות על שיפוץ הנכס והשקעה בפרויקט תמ"א 38. כך שהמשימה העיקרית שלכם היא למצוא ייצוג משפטי לפרויקטים של תמ"א 38, בעלות שכל הדיירים יכולים לשאת בה גם למשך פרק זמן ארוך יחסית.

תהליך העבודה הנכון לכם - מול איש מקצוע מומחה

עכשיו, כל שנותר לכם על מנת להפוך את הבניין שלכם למקום המגורים הראוי ביותר, הוא למצוא עורך דין שיהיה לכם קל מאוד לתקשר איתו ולהביע בפניו את החששות שלכם. חשוב למצוא איש מקצוע שיהיה לכם לאיש סוד ובאמת יבין מה הם האינטרסים שלכם. רק כך הבניין שלכם יכול להצליח לעבור את כל תהליך השיפוץ בהצלחה. ואתם בתור דיירים תרגישו שהזכויות שלכם נשמרות, ויש מי שמקשיב לצרכים שלכם לאורך הדרך.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...