יוצרים שינוי לשוקו הכלב

25/10/2017
חדשות


ביום שלישי 17/10 בבנייני האומה בירושלים בנוכחות מנכ"ל משרד החינוך התקיים כנס הערכה והוקרה לרכזי ורכזות המעורבות החברתית על עשייה חברתית וחינוך ערכי.

רכזת המעורבות שרית עתמי והתלמידים מחטיבת פיינשטיין בעיר זכו להציג את המיזם הייחודי ממשיכים ללכת - 'יוצרים שינוי' לשוקו הכלב בשיתוף יוצרים שינוי וקבוצת הרובוטיקה. מטרתם הייתה לייצר פרוטזות לכלבים שבעליהם לא יכולים להרשות לעצמם לממן. בתהליך מעורר השראה הם הצליחו לגייס כסף לקניית מדפסת תלת מימד, לתכנן ולייצר פרוטזה אותה כל אחד יוכל להוריד ולהתאים לכלבו במטרה שגם אחרים יוכלו ללמוד מניסיונם ולייצר פרוטזות לכלבים עם נכות.

צילום: עיריית פ"ת

פרויקט ייחודי נוסף מהעיר שזכה לחשיפה ארצית בהובלת רכזת המעורבות מוריה מלכה אליהו ותלמידות אולפנת למרחב היה קיום אירוע בת מצוה לילדה ממשפחה קשת-יום וחגיגת בר-מצוה לתשעה נערים עולים.

הפקת האירועים התייחסה לכל הפרטים מהמסד ועד לטפחות: גיוס כספים, קניית בגדים לילדים ולמשפחותיהם, תסרוקות ואיפור, עיצוב אולם והכנת התפריט במלואו. הן הכינו מתנות יקרות ערך, אלבום תמונות והפתעות רבות נוספות. לצורך האירועים גייסו הבנות תרומות והפעילו את כל הכיתות באולפנא. האירועים היו מלווים בשמחה עוצמתית של אהבה ונתינה הדדיים עד לשעות הקטנות של הלילה. עין לא נותרה יבשה!

מנהלת המועדונית בה לומדת כלת בת-המצווה, אמרה כי "כבר חודשים לא עלה חיוך על פני הילדה, באתן בזמן הנכון, לילדה הנכונה! החייתן נפשות כפשוטו".

אלה זילברמן מנהלת המחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית באגף החינוך העל יסודי ציינה כי בעיר נעשים דברים מדהימים, ייחודיים שאין כדוגמתם ובהחלט ראויה ההוקרה והערכה לכל רכזי ורכזות המעורבות שלנו שמובילים את התלמידים למקומות נפלאים של נתינה ומעורבות חברתית. רויטל שפירא מנהלת האגף לחינוך על יסודי וראש העיר איציק ברוורמן שיבחו את פעילות התלמידים והנחיית המורים – רכזי מעורבות חברתית.

הכנס היה בסימן 70 שנה לישראל לקראת היותה חברת מופת - מעורבות ואחריות זה כל הסיפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...