יוסט פרימיום - על מה ולמה?

23/06/2022
עסקים וכלכלה


לקידום אתרים יש עולמות רבים; מילות מפתח, כתיבה נכונה, עיצוב נכון ועוד. כדי לעזור לבעלי האתרים לקדם את עצמם ביעילות נוצרו תוספים שונים, המפורסם ביניהם הוא כנראה Yoast. מטרת התוסף היא לייעל את תהליך הקידום על ידי פיצ'רים שונים, ואפילו יש לו גרסה למתקדמים – יוסט פרימיום שמציע אפשרויות מתקדמות אפילו יותר.

מהם היתרונות של יוסט פרימיום

האם באמת כדאי לרכוש יוסט פרימיום ולא להסתפק בגרסה החינמית שלו? ובכן, נבין קודם את הפיצ'רים שלו ולאחר מכן נחליט:

* מעקב אחר עמודי 404 והפניות 301 – מכירים את זה שאתם נכנסים לעמוד באתר כלשהו ולפתע צצה הודעת שגיאה? הדבר קורה כשעובדים על אותו עמוד, כשהעמוד שבור או מעבירים אותו לכתובת חדשה. הפניות 301 מאפשרות לגולשים להגיע לעמוד העדכני, קצת כמו 'עקוב אחרי' בטלפונים שלנו.

* גישה לאקדמיית יוסט – זהו קורס SEO דיגיטלי של יוסט, הכולל סרטונים וחומרי קריאה (באנגלית כמובן). אם אינכם מסתדרים עם השפה האנגלית, סביר להניח שהקורס הזה לא יועיל לכם במיוחד. קיים מספיק חומר קריאה בעברית – הן בתשלום והן בחינם, לצד קורסים מסודרים שתמיד תוכלו להצטרף אליהם.

* אופטימיזציה לתוכן באתר – חשוב לעבור מידי פעם על התוכן שאנחנו כותבים לאתר האינטרנט שלנו, ולשפר אותו ככל האפשר. הפיצ'ר מקפיץ רשימה של המילים שמופיעות הכי הרבה באתר שלנו וכמה פעמים הן מופיעות. למה זה טוב? זה עוזר לנו להבין במה אנחנו מתמקדים, ולשפר את התוכן בהתאם במידה ואנחנו מגלים שהתוכן שלנו עוסק בנקודות פחות חשובות, ולא מעביר את המסרים כפי שרצינו שיעביר אותם. עם זאת חשוב לציין, שהאפשרויות בשפה העברית פחות מגוונות.

* המלצות לקישורים פנימיים – ייתכן שזהו הפיצ'ר הטוב ביותר של יוסט פרימיום ומיד נסביר מדוע. בין אם ידעתם ובין אם לא, קישורים פנימיים בתוך האתר מאפשרים לנו להשאיר את הגולשים באתר למשך זמן רב יותר, ועל הדרך גם לקדם עמודים נוספים באתר. בעולם קידום האתרים, קישורים נמנים בין האלמנטים החשובים ביותר. כדאי לדעת שעם זאת, התוסף אינו מציע מילות קישור (למשל 'לחצו כאן', או 'למעבר לעמוד' או 'לקריאה נוספת' וכדומה).

אוקיי, אז מה השורה התחתונה?

אין ספק, יוסט פרימיום חוסך לא מעט התעסקות ובהחלט יכול לעזור לנו עם הגדלת יחס המרה ושמירה על הגולשים שלנו באתר, כפי שאנחנו שואפים לעשות. העניין הוא שמצד אחד, את כל הפיצ'רים הללו אפשר להביא כתוספים חינמיים ומצד שני הוא מספק לנו סוג של חבילה של הכל באחד, מה שחוסך לא מעט זמן. מצד שלישי, מאה דולר לשנה אחת? האם זה באמת שווה את זה? ייתכן שכן, במדינה אחרת. כשאין יותר מידי אופציות לכותבים בשפה העברית, אולי כדאי לשקול דרך אחרת להזניק את האתר שלכם להצלחה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...