יום כיף עם הילדים בירושלים

20/03/2017
תיירות ונופש


ירושלים היא עיר מושלמת ליום כיף עם הילדים. היתרון של ירושלים בא לידי ביטוי באטרקציות שמתאימות לטווח רחב של גילאים, או לחילופין אפשרות לבחירת פעילות לגיל ספציפי בלבד. הנה כמה הצעות מיוחדות.

יום כיף עם הילדים בירושלים הוא הזדמנות מצוינת לגבש את התא המשפחתי. ירושלים היא לא רק עיר הבירה של ישראל, אלא מוקד תיירותי עבור מבקרים מכל רחבי העולם. קל להתמצא בירושלים גם בביקור קצר וניתן למצוא אטרקציות שמתאימות לקבוצות גיל שונות. לחילופין, ניתן להקדיש את הביקור הבא בירושלים ליום כיף בפעילויות ספציפיות בלבד.

בין מחנה יהודה לכותל המערבי: הביקור הקלאסי

כל מה שצריך לעשות הוא להחליט מראש מתי מגיעים לירושלים ולתכנן בהתאם את הביקור. ראשית, ניתן להתחיל עם ביקור קלאסי בשוק מחנה יהודה. כדאי לקנות את כרטיס הטעימות של השוק ולנצל אותו כדי לעבור בין הדוכנים. תמיד אפשר למצוא משהו טעים באחד הדוכנים של שוק מחנה יהודה והחלק המקורה מבטיח חוויה מושלמת גם בתקופת החורף.

שנית, הביקור הקלאסי עם הילדים בירושלים מחייב כמובן טיול בעיר העתיקה ובכותל המערבי. סביב הכותל המערבי יש המון נקודות שבהן ניתן להצטלם או לעצור כדי לספר על המורשת של העיר. הכותל המערבי מציע לילדים חוויה צבעונית, מפגש תרבותי עם בני דתות אחרת ואפשרות לפתח סובלנות כלפי הקבוצות שחולקות איתנו את עיר הקודש.

מוזיאון ישראל ומוזיאון עין יעל: הביקור האמנותי

הורים שמעדיפים להקדיש את יום הכיף עבור פעילות לילדים בירושלים בניחוח אמנותי חייבים להגיע למוזיאון ישראל. מלבד תצוגות מתחלפות שמתאימות לקהל יעד מבוגר, יש במוזיאון אטרקציות שבנויות במיוחד עבור עולמם של הילדים. הביקור במוזיאון הוא חוויה יוצאת מגדר הרגיל לכל הגילאים. המוזיאון גדול אבל נוח להתמצאות, יש בו נקודות ישיבה מסודרות ואפשר לתאם הדרכה לקבוצות. הכניסה למוזיאון כרוכה מטבע הדברים בתשלום אבל מדובר על השקעה משתלמת בפיתוח היכולות הקוגניטיביות של הילדים.

אם נשאר מספיק זמן ביום הבילוי או שרוצים להגיע למוזיאון קטן יותר, כדאי להכיר את מוזיאון עין יעל שבו הדגש הוא על המסורת והמורשת. המוזיאון מקיים מדי שנה פסטיבל אביב מסורתי אבל הוא פעיל גם בשאר העונות. ביקור במוזיאון מאפשר לחזור 2,000 שנה אחורה עד לימי בית שני ולנסות להבין כיצד חיו בזמנו בעלי המלאכה. הערך המוסף של המוזיאון בא לידי ביטוי בשילוב סדנאות מלאכה קדומות והצגות ילדים.

בדרך חזרה מירושלים תוכלו לעצור לביקור בפארק מיני ישראל בלטרון. הפארק אמנם לא נמצא בתוך ירושלים, אבל הוא בהחלט יעד חובה למשפחות עם ילדים. סיור בפארק מעניק פרופורציות על הגודל של ישראל והוא אטרקטיבי בעיקר בעיניהם של ילדים וצעירים. בנוסף, בפארק עצמו נערכות פעילויות לכל המשפחה ואפשר לבלות בו שעות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...