יום השואה בפ"ת נפתח בטקסים בשכונות

04/05/2016
חדשות


שורה של טקסים בכל השכונות בפתח תקווה פתחו הערב את יום הזיכרון לשואה ולגבורה - אלפי תושבים השתתפו. מחר בערב יתקיימו מפגשים מיוחדים עם ניצולי שואה בכל רחבי העיר.

יום הזיכרון לשואה ולגבורה נפתח הערב בכל הארץ. הטקס המרכזי בפתח תקווה התקיים בהיכל התרבות בסימן חירות האדם ובמקום הוצגו גם תערוכות זיכרון.

הטקס המרכזי של שכונת אם המושבות התקיים במרכז הספורט הדר המושבות בנוכחות מאות תושבים. ראש אגף האירועים בעירייה רון כץ נשא דברים. לאחריו רב השכונה, הרב משה הר-נוי, שיתף את הקהל במורשת שהותיר לו סבו - ניצול שואה שהלך לעולמו. הר-נוי גם נשא את תפילת אל מלא רחמים.

שישה ניצולי שואה הדליקו נרות זיכרון לזכר ששת מיליון היהודים שנרצחו ע"י הנאצים. הערב כולו היה שזור בסיפורה של ילדה קטנה שחוותה את השואה. במסגרת זו הופיעו בקטעים מוזיקליים ושירי זיכרון להקת קולות המושבה, תזמורת חליליות של בי"ס בר לב, להקת בן חור, להקת הכל המחול ולהקת נווה עוז. הטקס הסתיים בשירת התקווה.

הטקס של שכונת כפר גנים התקיים באולם הספורט של מתנ"ס עולמות בסימן מוזיקה, בהשתתפות מקהלת הילדים של בית ספר "הדר", תיאטרון 'אידאה' עולמות ועוד. את הטקס הנחה משה ליוש.

ניצול השואה ישראל שטרן ומשפחתו

מחר בערב, יום חמישי בשעה 20:00, יתקיימו מפגשים של ניצולי שואה עם תושבים שיגיעו לשמוע את הסיפור האישי שלהם. הציבור מוזמן – להלן רשימת המפגשים:

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...