יום הקדיש הכללי לזכר נספי השואה שמועד פטירתם לא ידוע

26/12/2016
חדשות מקומיות


גם השנה תציין פתח תקוה את יום הקדיש הכללי בטקס עירוני אשר יערך במוצאי עשרה בטבת, 8.1.17 בשעה 19:00 באולם שרת.

יום הקדיש הכללי נקבע בעשרה בטבת. ביום זה זוכר עם ישראל את אילו אשר נספו בשואה ומועד פטירתם לא ידוע.

הטקס השנה ייערך על ידי המרכז העירוני לתיעוד לחקר ולהנצחת השואה, בשיתוף האגף לתרבות יהודית. בתוכנית הדלקת שישה נרות זיכרון על ידי בני נוער אשר מתנדבים עם ניצולי שואה תושבי העיר, תפילת "אל מלא רחמים" מפי אהרון שכטר - ניצול שואה ושריד אחרון למשפחתו שנספתה במלחמה, והופעה של הזמר והיוצר אהרון רזאל במופע מיוחד ליום הקדיש הכללי. במופע ישלב רזאל שירים וסיפורים ששמע בבית, כנכד לניצולי שואה. המופע הינו עיבוד של מופע משותף שהיה לרזאל עם סבתו פאני רוזלאר ז"ל - ניצולת שואה מהולנד.

הטקס יתקיים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן, הרב הראשי לפתח תקווה הרב מיכה הלוי, סגן ראש העיר וראש מנהל התרבות עו"ד איתי שונשיין וחבר מועצת העיר ויו"ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה משה פלדמר.

לדברי משה פלדמר חבר מועצת העיר ויו"ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה, עשרה בטבת הינו יום זיכרון נוסף לניצולי השואה. "אנו פועלים כי גם יום זה יהיה יום זיכרון לכלל הציבור בדגש על הדור הצעיר כחלק מהציווי של לזכור ולא לשכוח. פעילות זו הינה חלק ממטרות המרכז ומצטרפת לפעילויות נוספות המנציחות את זכר הנספים ומעלה למודעות הדור הצעיר את מאורעות השואה".

ראש העיר איציק ברוורמן: " אנו מוצאים חשיבות רבה ליום הקדיש הבינלאומי הן כלפי הדור הצעיר והן כלפי דור המייסדים, ניצולי השואה ובני משפחותיהם. זוהי חובתנו לזכור ולא לשכוח, ולכבד את כל אותם קורבנות השואה שנרצחו ומקום קבורתם לא נודע. במותם ציוו לנו להמשיך בעשייה, בבנייה ובתקומה, בשבט אחים גם יחד, בלכידות הלאומית, ובהימנעות משנאת חינם!".

סגן ראש העיר וראש מינהל התרבות עו"ד איתי שונשיין: "בתמיכת ראש העיר איציק ברוורמן, הורחבה פעילות המרכז העירוני להנצחה, תיעוד, חקר ולמידת השואה. למעשה אנו נותנים הזדמנות נוספת לציבור הכללי ובעיקר לדור הצעיר, להיחשף לעדויות נוספות אודות קהילות ישראל שחרבו בשואה".

הכניסה לאירוע ללא תשלום, אולם יש להירשם באמצעות המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה בטלפון שמספרו: 03-9113669.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...