יוזמה חדשה: חיזוק הזיקה למורשת העיר פ"ת

01/06/2016
חדשות


יוזמה חדשה של רון כץ, ראש אגף האירועים וסגן ראש מנהל החינוך, יוצאת לדרך בשכונות השונות ברחבי העיר. היוזמה כוללת העלאת מופע ייחודי, שנבנה במיוחד לילדי ותושבי העיר, שתכליתו חיזוק הזיקה של ילדי העיר למורשת העיר ולמייסדיה, היכרות עם עברה וחיזוק הגאווה המקומית.

אגף האירועים בשיתוף תיאטרון ליר ליצירה המתמחה בבניית מופעים נושאיים ייחודיים, מעלה סדרה של 10 מופעים שכונתיים ברחבי העיר עם דמותו של אברהם שפירא, השומר העברי הראשון בארץ ישראל ובאם המושבות. במהלך המופע השחקן שיגלם את דמותו של אברהם שפירא ייצור קשר עם הקהל ויספר את סיפורו של אברהם שפירא ותרומתו לתולדות העיר פתח תקווה, החל מהקמתה כמושבה ועד הכרזתה כעיר. המופעים ייערכו בגינות שכונתיות ובמתנ"סים ברחבי העיר.

הדמות של אברהם שפירא נבחרה כדמות המייצגת את המושבה בראשית דרכה. שפירא שעמד בראש השמירה וההגנה באם המושבות, הגן על המושבה מפני התקפות וגניבות ותושבי הסביבה נרתעו מלתקוף את המושבה בשל המוניטין החזק של שפירא.

עו"ד רון כץ: "החלטנו לקיים אירועים קטנים, שכונתיים, ערכיים זאת בנוסף לאירועים הגדולים שהאגף מוביל, שמטרתם הכרות עם עברה של העיר, המורשת והאישים המרכזיים שייסדו את העיר. מדובר במסע בזמן שייקח את הילדים והוריהם אל ראשית ימיה של העיר פתח תקווה כמושבה הראשונה בארץ ישראל, במטרה להכיר את המורשת וההיסטוריה ולחזק את הגאווה העירונית של תושבנו ויש במה להתגאות. שמחתי לראות עשרות ילדים והורים מרותקים להופעה וסופגים מההיסטוריה של העיר".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...