יואב גלנט: האחריות שלנו היא למבט כולל על רבע מיליון איש בפ"ת

03/12/2015

"עלינו להסתכל במבט כולל על רבע מיליון איש בפתח תקוה ולא רק לספק עוד יחידות דיור", כך אמר שר הבינוי והשיכון בביקורו בעיר בהתייחסו לתוכנית הבנייה בסירקין.

האלוף במיל' יואב גלנט ובכירי משרד הבינוי והשיכון התארחו בעיר פתח תקוה והשתתפו במסגרת הביקור בדיון מקצועי שנערך באולם מועצת העיר.

כזכור, משרד השיכון והבינוי קיבל מהממשלה את המנדט לטפל בנושא הבניה ומעורבות המשרד הביאה להישגים רבים ברחבי הארץ.

בביקורו בפתח תקוה צירף השר, בין היתר, את הגב׳ עינת גנון, מנהלת אגף התחדשות עירונית ואת מר אמגדי דוד, מתכנן המחוז של רשות מקרקעי ישראל.

שכונת יוספטל

במסגרת הדיון הוצגו בפני השר סוגיות איתן מתמודדת העיר פתח תקוה בשנים האחרונות ובתוכן, התחדשות עירונית בשכונות יוספטל, עמישב ושעריה, עשר תוכניות לפינוי בינוי מאושרות והצורך בסיוע התקצוב שלהן, השתתפות בבניית מוסדות ציבור בשכונות הוותיקות והשתתפות בנושא שיקום חזיתות מרכז העיר והשוק.

כמו כן, השר התבקש למתן מענה לצרכים כוללים בעיר עצמה, לרבות האפשרות להשתמש בבנייה העתידית בסירקין לצורך ביצוע התחדשות עירונית בשכונות יוספטל, עמישב ושעריה.

השר גלנט נעתר לבקשה והורה לכל הגורמים המעורבים, להציג בפניו את התוכנית הכוללת של העיר פתח תקוה שתכלול את תוכנית הבנייה המיועדת במתחם סירקין, תוך שימת דגש על פתרונות תחבורתיים לעיר ולאזור כולו.

שערייה - גם להם מגיע

גלנט הביע תמיכה ואמר: "גם אם דבריו של ראש העיר בנושא סירקין אינם פופולאריים, הרי שמדובר באמירות נכונות ואמיצות, וצריך להדגיש את זה, על אף שאנחנו כממשלה רואים דברים באופן מערכתי כללי, דבר שמתנגש עם הצרכים המקומיים, וטוב שראש העיר עומד על דעתו ומציג את הדברים בבהירות. האחריות שלנו היא למבט כולל על רבע מיליון איש בפתח תקוה ולא רק לספק עוד יחידות מגורים".

כמו כן, בהנחיית השר גלנט סוכם שכבר בשנת 2016, חברת עמידר, בשיתוף עיריית פתח תקוה, תחל בשדרוג משמעותי בשכונת יוספטל, שבה יש לחברת עמידר כמה מאות יחידות דיור. השדרוג יכלול את כל מתחם הבניינים והדירות של עמידר, כולל דירות שאינן בבעלות החברה ובנוסף את המרחב הציבורי הסובב את השכונה.

רוצים לדעת מה קורה בשכונות השונות בפ"ת? לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...