יהיה קשה

13/09/2014
חדשות

יותר גרוע מזה לא יכול להיות. הפועל פ"ת פתחה את ליגת העל בכדורגל עם תבוסה קשה להפועל רעננה, וסגרה שלושה ימים נוראים של ספיגת עשירייה ללא מענה.

הימים הנוראים בפתח? בהפועל פ"ת הם כבר החלו. למעלה מאלף אוהדים כחולים הצפינו היום לנתניה כדי לצפות בקבוצת הכדורגל המתחדשת של הפועל פ"ת, במשחקה הראשון בליגת העל לאחר פירוק וגלות של שנתיים בליגה השניה, וכל זאת במסגרת המחזור הראשון של עונת 2014-2015.

הפועל פ"ת, שבשל התארכות הפגרה ותקופת ההכנה, הספיקה לעבור בחודש האחרון אצל "פרשני הכדורגל" מהפכים רבים, כשהפכו אותה מיורדת בטוחה, למועמדת לפלייאוף לעליון וחוזר חלילה, בהתאם לתוצאת משחק האימון או גביע הטוטו האחרון. מבולבלים? גם אנחנו.

דורון בן דקון. המפתחות אצלו

הפועל רעננה נחשבת לקבוצה "קטנה", ובאופן טבעי מדרגים אותה אנשי המקצוע ברשימת הקבוצות שצפויות להילחם בתחתית הטבלה, ואולם הצצה לסגל העומד לרשותו של המאמן החדש והצעיר שלה – חיים סילבס, מגלה רשימה מכובדת של שחקנים, כולל חמישה זרים שרובם כבר הוכיחו את איכותם המקצועית בליגת העל. בצדק או שלא, זכה המפגש הזה לכינוי הקלישאתי 'משחק על שש נקודות', ובכך אולי נקבע סוג של שיא בתקשורת הספורט הישראלית עוד בטרם פתיחת העונה.

מאמן הפועל פ"ת עידן בראון הפתיע כשהותיר על הספסל את דור כוכב, שהיה אחד מהבולטים במשחקי גביע הטוטו, והציב את ההרכב הפותח הבא: דרשלר, שקלים, פסו, פרץ, מוסא, אורמוש, דיין, הירש, טוקורה, אלטמן ואסולין. בהמשך שותפו: כוכב, אלקסלסי וחוגי.

עידן בראון. לא קל

השופט ארז פפיר שרק לפתיחת המשחק לעיני קהל שרובו הורכב מאוהדי הקבוצה האורחת. המחצית הראשונה נפתחה כשכבר בדקה הראשונה מסכן ליאור אסולין פעמיים את שערו של ליאור ליפשיץ, שוערה המחליף של רעננה, שעלה בהרכב בשל אי כשירותו של אריק ינקו. המלאבסים הירבו להניע כדור, כשמנגד רעננה מתבססת על כדורים ארוכים לעברו של כוכבה נוואקמה. בדקה ה -24 היתה זו דווקא רעננה שכבשה: לאחר מבצע יפה היה זה שניר שוקר הקפטן שבעט חזק מקרוב כדור שחלף בין רגליו של קאלה דרשלר לתוך הרשת - 1:0 למקומיים.

במחצית השנייה ניסו הפתח-תקואים להשוות, בעיקר בעזרת נסיונות לא משמעותיים של גיא דיין, אך ללא הצלחה. גם החילופים של עידן בראון לא עזרו, ובעשר הדקות האחרונות חלה התפרקות מוחלטת, כשרעננה כובשת 3 שערים נוספים בעזרתם של אמבולה, בבייב וצ'אם. 4:0 בסיום לרעננה.

יוסי נישרי. צפויה ישיבת חירום

הנחמה היחידה שיכולה אולי להיות לאוהדי הקבוצה המסורים היא שצלצול ההשכמה הגיע מוקדם מאוד, והנהלת הקבוצה תצטרך להחליט בקרוב מאוד האם היא מסוגלת להחזיק קבוצה ראויה בליגת העל, משום שיחסי ציבור וסיסמאות על בנייה וניהול שפוי לא מספיקים במאה ה-21. תשאלו את איל לחמן וגילי לנדאו. הם חוו את זה בהפועל פ"ת על בשרם. בשביל תקציב שכר שחקנים של ליגה א' אפשר לתת את הקבוצה לאוהדים. הם לא יעשו את זה פחות טוב.

בשבוע הבא תארח הפועל פ"ת את אלונה ברקת והפועל ב"ש, למשחק קשה נוסף (לא יהיו השנה משחקים קלים), שצפויים להגיע אליו אוהדים רבים - הן מפ"ת, והן מבאר-שבע.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...