ט"ו באב - חג האהבה

11/08/2016 | זיו מנור
איכות חיים


'יקב סגל' - יין מרלו מסדרת 'רכסים' דובב

בציר 2011

יין רכסים דובב מרלו עשוי מ- 100% ענבי מרלו מכרם דובב. הכרם נטוע על פסגת גודרים שבמרום הגליל. ברום של 740 מטר, על אדמה חרסיתית רדודה מעל סלע גירי עם פני שטח אבניים. זהו הכרם האבני ביותר בצפון הארץ.

המיקום, על פני אוכף בראש הר, מעניק גיוון מיקרו-אקלימי רב בתוך הכרם. חלקות המרלו נטועות בראש אחת מכתפי האוכף, גבוה ובמפנה צפון- מזרחי, הנ"ל מאפשרים לכרם לשאת, באורח מאוזן, יבול נמוך, השוהה ארוכות על הגפן ומצטיין בעוצמה ועושר ארומטי.

באף מורגשים פירות שחורים לצד טפנד זיתים ונגיעות קלות של אקליפטוס משולבים בתבליני חבית מתקתקים כגון וניל וקרמל.

בפה שלל פירות אדומים כמו תפוח ושזיף מתלווים לתבלינים ירקרקים ופלפל שחור.

גוף היין בינוני-מלא ומבנה הטאנינים מורגש, אך נגיש מאוד ונעים בחך.

ליקר אמרולה

בעל תכונות של הגברת התשוקה והמיניות.

ליקר השמנת המעולה, השני בעולם מבין סוגי הליקרים, יוצר לראשונה בשנת 1989. תחילה הוא לא הכיל שמנת וכמעט הורד מהמדפים ואז, בהברקה של רגע, הוספה לו שמנת והוא הפך ללהיט היסטרי. מאז ועד היום, הפך האמרולה לפופולארי מאוד באפריקה ובעולם כולו וכיום הוא משווק ליותר מ-70 מדינות.

הליקר מיוצר מפרי עץ האמרולה, הגדל באופן טבעי בדרום אפריקה. הפרי נאסף בכל רחבי המדינה הענקית ומובל בכל דרך אפשרית, כולל באמצעות תושבי הסוואנות שאוספים אותו בשקיות ניילון, במכלים קטנים, בסירים ולפעמים גם בשקי בד עשויי בגדים ישנים ומביאים אותו ברגל למרכזי איסוף שבטיים. משם הוא עובר למרכזים גדולים יותר, עד שלבסוף הוא מגיע למרכז הייצור של הליקר, בסטלנבוש - בירת היין של דרום אפריקה. שם הוא מנוקה מקליפתו, נסחט ועובר תהליך תסיסה. עם סיום תהליך התסיסה, עובר הנוזל זיקוק בדודי נחושת ומשם עובר להתיישנות של כשנתיים בחביות עץ אלון.

במהלך השנתיים ובאופן מבוקר, מועשר הנוזל בתמצית מרוכזת של פרי האמרולה. השלב האחרון הוא יצירת הקרם, שהוא למעשה ערבובו של הליקר  עם שמנת משובחת. תהליך  זה נעשה בטכנולוגיות החדישות ביותר, וזאת על מנת להפיק מוצר מזוקק ובאיכות הגבוהה ביותר.

עובדות מעניינות:

הפולקלור הדרום אפריקאי מייחס לפרי האמרולה תכונות של הגברת התשוקה, המינית והפריון - פרי האמרולה הוא אקזוטי, מעט חמצמץ, עסיסי ובעל טעם ותכולת ויטמין סי גבוהה. הפרי גדל רק על עצי אמרולה נקביים והוא חביב מאוד על הפילים, הנוהגים לחבוט עם מצחם על גזע העץ על מנת להפיל את פירותיו הבשלים ארצה. במיוחד חביבים על הפילים, אותם פירות בשלים הנופלים ארצה ומתחילים לתסוס...

קוקטיילים מומלצים:

Amarula Colada

1 אמרולה

1/2 רום

3 מיץ אננס

1 בטידה דה קוקו

לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה.

Hazel

1/2 וודקה

1 אמרולה

1 פרנג'ליקו

1 שמנת

לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה.

Mirage

1 אמרולה

1 ליקר תפוזים

1 ליקר קפה

לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה.

Zambezi Sunset

1 אמרולה

1 ליקר קפה

1/4 גרנדין

8 תותים טריים או סירופ תות

להכניס את כל המרכיבים לבלנדר. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה חצי מלאה בקרח כתוש

באדיבות זיו מנור -  סדנאות יין ומופעי אלכוהול

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...