טקס קציר הטף בחווה החקלאית בפתח תקווה

15/06/2016
חדשות


התוכנית "חזרה לשורשים" מיועדת למבוגרים מקהילת יוצאי אתיופיה ומאפשרת להם לקיים פעילות  לשימור המסורת באמצעות חקלאות קהילתית, אומנות נשים מסורתית, טקס בונה ועוד. משתתפי התוכנית מעבירים את המסורת לתלמידי החווה ולעשרות קבוצות ומבקרים מהארץ ומחו"ל.

האירוע רב המשתתפים היה בסימן קציר הטֵף, שהוא הדגן שמכינים ממנו את האינג'רה. המשתתפים שיחזרו את הטקס באופן אותנטי כפי שהיה מתקיים באתיופיה. הקהל יצא לשדה בשיירה מלווה בשירה וריקודים, הקציר נעשה באמצעות מגל על ידי הגברים תוך כדי הריקוד המסורתי של הקציר ותוך כדי שתיית משקה התלה- והחורפה, משקאות משעורה אותם מכינים בבית. חגיגת הקציר הייתה שמחה אמיתית המלווה בסערת רגשות והעלאת זכרונות מחייהם באתיופיה.

עם איסוף הטף, יצא הקהל בשיירה ארוכה, במחולות ובשירה.

גידול הטף הינו קשה ומאתגר, ובמקומות רבים בארץ ניסו לגדלו - ללא הצלחה. בני העדה בפתח תקוה הם הראשונים שהצליחו לגדל את הטף בחווה החקלאית ולפיכך באו רבים מבני העדה, מכל רחבי הארץ, להשתתף בשמחה. ראש העיר איציק ברוורמן אמר בטקס: "הייחוד של כל עדה ועדה הוא שהופך את החברה הישראלית למיוחדת ורב גונית. אני שמח שהצלחנו לאפשר לבני העדה האתיופית לבוא לידי ביטוי בתחומים המועדפים עליהם ולהראות לחברה כולה את העוצמה והכוח שיש בידם".

אשר שוקר ראש האגף לשירותי רווחה ובריאות הוסיף: "אנו בעד אחדות החברה ולא אחידותה. החברה הישראלית מורכבת מפסיפס אנושי ובכך טמון כוחה".

תכנית "חזרה לשורשים" המופעלת ע"י האגף לשירותים חברתיים - המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית, החווה החקלאית והג׳וינט, שמה לה למטרה לבנות מודל נכון של קליטת עלייה המאפשרת רב תרבותיות ושמירה על המסורת.

האירוע התקיים ביום שני 6.6.16 בחווה החקלאית בפ"ת.

(צילום: לשכת דובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...