טקס זיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ

02/06/2016
חדשות


השבוע נערך בפארק ביתא ישראל בפתח תקוה, טקס זיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל.

הטקס התקיים בהשתתפות הרב מיכה הלוי הרב הראשי של פתח תקוה, הרב עדיאל אליו רב הקהילה, קייסים - רבני הקהילה, רעיה לייכטמנוב מנהלת אגף הקליטה בעירייה, נציגי משרד הקליטה, אורחים ותושבים.

פארק ביתא ישראל הוא מוזיאון פתוח לתולדות יהדות אתיופיה אשר הוקם להעצמת הקהילה האתיופית, ומספר את סיפורה של הקהילה כפי שמופיע על עמודי הפארק. ראש העיר איציק ברוורמן אמר בטקס: "אנו נמצאים כאן כדי לחלוק כבוד לאלה שלא זכו להגשים את משאת נפשם, שלא זכו להגיע לארץ ישראל. חלקם נקברו לאורך הדרך הארוכה, חלקם לא זכו לקבורה, ויש נעדרים שאין לדעת אם חיים הם או מתים... פתח תקוה אשר קלטה למעלה מ 7,000 תושבים בני העדה האתיופית, גאה באנשיה ובבניה. זוהי קהילה חזקה ונחושה אשר יודעת מהיכן הגיעה ולאן היא ממשיכה".

צילום: לשכת דובר העירייה

בטקס לקחו חלק נערות פעילות ממתנ"ס אחדות אשר הקריאו קטעי קריאה מרגשים, דיאנה ממרכז הנוער תקומה שרה כשהיא מלווה על ידי החייל לוטן, והסמלת ורד טללה שמשרתת בחיל האוויר ככתבת צבאית, ריגשה את הקהל בקטע קריאה בו סיפרה על סבתה אשר לא שרדה את הדרך הקשה ונקברה בסודאן.

במהלך הטקס אשר היה השנה בסימן "הילדים", נאמר כי 90 בני משפחה מקרב המשפחות שהגיעו לעיר פתח תקוה, לא שרדו את הדרך הקשה. במהלך הטקס הוצגו ברקע שמות בני המשפחה שנספו, והנוכחים שלא תמיד ידעו את סיפור עלייתה של כל משפחה ומשפחה הופתעו מהשמות שעלו ומהנתונים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...