טיפים לעיצוב חדר רחצה זוגי

29/06/2015
נדל"ן

"אמנם חדר הרחצה, הוא לא החדר שבו אנחנו מעבירים שעות רבות במהלך היממה, אבל זמן השהות בו, הוא זמן איכות לכל דבר. אם נעצב לנו חדר רחצה נעים וססגוני, יש סיכוי טוב שנאריך ונעריך את זמן הבילוי בו", אומרת פרח לוי - מנהלת סניף בני ברק ומעצבת הפנים של רשת באטיו, המתמחה בעיצוב וייצור ריהוט לחדרי הרחצה.

לדבריה, יש להמעיט בפריטים בחדר הרחצה על מנת להשרות אווירה מרגיעה, שיהיה מקום מפלט וירגיש לא פחות מספא ביתי. זהו גם ההבדל בין חדרי הרחצה לילדים לבין אלו של המבוגרים. בחדרי רחצה זוגיים מנסים אף יותר להשיג את התחושה הזו, כאשר האתגר הוא לענות בו בזמן לשני בני הזוג.

צילום: עודד סמדר

פרח לוי מרשת באטיו מעניקה טיפים ועצות לעיצוב חדרי רחצה זוגיים:

* חדר רחצה זוגי מצריך חלל מרווח על מנת שיהיה מרחב לשני בני הזוג, כאשר הם נמצאים בחדר יחדיו. שימוש נכון ויעיל במרחב הוא חלק משמעותי מהעניין ולכן לוי מציעה להיצמד לקו עיצובי אחד ולהימנע ככל האפשר ממתקנים לא נחוצים. מתן חשיבות לשיפור הפונקציונאליות של חדר האמבטיה וחלוקה שלו לאזורים ברורים שיספקו צרכים מגוונים, הם חלק מהותי. לדוגמא, חלל אכסון לאיפור, הפרדה ברורה בין האזורים הרטובים והיבשים באמבטיה וכדומה.

* הארונות הם המפתח בחדרי רחצה זוגיים, אומרת לוי. חדר רחצה זוגי מטבעו כולל שני כיורים אך חשוב לדאוג לארונות אחסון נפרדות לכל אחד מבני הזוג. בני הזוג משתמשים רק במעט תכשירים דומים, ולזוג שבתחילת דרכו יחדיו, חשוב אף יותר לעשות את ההפרדה. האחסון הנפרד נותן לכל אחד מבני הזוג מקום משלו למוצרים בהם הוא או היא משתמשים, ושמירת ההפרדה והמוצרים של האחר יכולים רק להעצים את הכבוד אותו הם רוכשים אחד לשני. מומלץ לקחת בחשבון מקומות אחסון רבים למגוון מוצרים קטנים לשימוש יומיומי ולהוסיף מגירות שונות בגדלים שונים שיתאימו לצרכי המשתמש.

* צבעי חדר הרחצה והשימוש בפרזולים ואביזרים נלווים משפיעים אף הם על האווירה הכוללת. על העיצוב קודם כל לשקף את החזון העיצובי של בני הזוג, כאשר לוי ממליצה לשמור על עיצוב נקי ומינימליסטי. את הצבעים והעיצוב העונתי מומלץ לשלב באמצעות אלמנטים ואביזרים נלווים, כך ניתן להחליף ולהתחדש באופן תדיר, בלי להשקיע סכומי כסף גדולים.

לוי מדגישה כי בחדרי רחצה זוגיים חשוב להחזיר את המוצרים לאחר השימוש למקומם המיועד, מוצרים וחפצים חיצוניים נוספים יפגמו באווירה המרגיעה שאמורה לשרור בחדר הרחצה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...