טיפים למוכרי דירות

12/07/2014 | אילה אביראש
חדשות

קיבצנו עבורכם כמה טיפים חשובים, שכל מי שמוכר את דירתו חייב לדעת וליישם:

הבית

חשוב בעת הביקור, שהדירה שלכם תהיה נקייה ומסודרת ככל האפשר - פנו והוציאו חפצים מיותרים היוצרים תחושת צפיפות ובכך תגדילו את תחושת המרחב. תקנו את הדרוש תיקון, החליפו מנורות שרופות ובכך תקנו תחושה של תחזוקה והשרו תחושת ניקיון - אווררו את הבית מריחות לא נעימים כגון: ריח סיגריות, ריח טיגון, וכדומה.

כניסה

נקו, האירו ופנו מאביזרים מיותרים את הכניסה לבית ולבנין ליצירת תחושה של מרחב.

תוספות קטנות שעושות את ההבדל

צרו אווירה המעודדת רכישה והשרו אווירה ביתית לפני בוא הלקוח, הדליקו את כל האורות בבית, הפעילו מיזוג/הסקה, כבו רדיו/טלוויזיה, הימנעו מריחות טיגון/עישון טרם הביקור ודאגו שחיות המחמד לא יטרידו את המבקרים. קשטו פינות אחדות בעציצים/אביזרי נוי והיו בלתי מורגשים או לחלופין הימנעו מלהימצא בבית בעת הצגת הנכס.

הבליטו את החוזקות של הנכס שלכם

ע"י כיוון הביקורים לשעות בהן האור והנוף במיטבם.

מחיר שיווק

מחיר גבוה מממוצע שוק ההיצע עלול להרתיע, ובכך להקטין את כמות הפונים "הרציניים". יש להקפיד על תמחור נכון. מקובל לצאת במחיר שיווק גבוה/נמוך ב-3% מהערכת שווי דירתכם לצורך ניהול מו''מ.

זמן

לזמן משמעות משלו - נכס העומד זמן רב למכירה "נשרף" ומקשה על המשך שיווקו.

שימרו על ראש פתוח

זכרו שבחרתם ביועץ הנדל"ן שלכם וזאת מהיותו איש מקצוע מעולה. הישמעו לעצותיו של יועץ הנדל"ן שלכם, ושתפו פעולה בעניין שיווקו והצגתו של הנכס (שילוט, בית פתוח וכדומה).

בלעדיות

יתרונו הגדול של המתווך בבלעדיות, הוא ביכולת לשווק את דירתכם באופן אגרסיבי ובכמה מישורים במקביל ובכך למצוא עבורכם את הקונה הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר. למתווך קיים מאגר קונים פוטנציאלים רציניים שמאפייני הנכס שלכם עשוי להימצא מתאים לצורכיהם, ויחד עם זאת חשוב מאוד לעבוד עם מתווך בעל מאגרי משתפי פעולה. למתווך יש מטרה אחת והיא למנוע את "שריפת הנכס" של הלקוח וכמו כן את המוניטין שלו, ולכן לעולם לא יתפשר על העמלה אותה הוא מבקש, וכפועל יוצא גם לא יתפשר על מחיר הנכס שלכם. העמלה אותה הוא מקבל הינה תוצר של שיווקו ומכירתו של הנכס (העמלה המקובלת הינה 2% עבור מוכר ו- 2% עבור קונה). מהיותו דוגל בשיתופי פעולה (בפועל הוא מוותר במקרה של לקוח מוכר על עמלת הקונה) הוא מציע אותה לשאר הקולגות בתחום, כאשר הוא מאמין במקצועיותם וביושרם ואשר יסייעו לו לקדם את העסקה במהרה.

אז איך לבחור מתווך?

ניתן לזהות מתווך מקצועי בקלות. הוא יגיע אל בעלי הנכס עם תיק פרזנטציה מסודר שלפעמים כולל CMA - ניתוח השוואתי (מיפוי של נכסים אשר מוצעים למכירה ונכסים שנמכרו בשנה החולפת באזור המדובר), הסברים מפורטים אודות התהליך ומטרתו, ו/או עם תיק אזור עבור הקונים הכולל את נתוני האזור והאוכלוסייה לרבות שירותים מקומיים, כמו תוצאות מבחני מיצב בית הספר הקרוב, סוגי משפחתונים ושעות פעילות, לאיזה זרם משתייך בית הכנסת הקרוב וכדומה. בכך יסייע לקונים בקבלת החלטת רכישה. המתווך יוודא החתמה ומילוי של כל טופס אפשרי ע"פ חוק, לרבות הזמנת שירותי תיווך וטופס החתמה על בלעדיות, ויציג לך את תהליך עבודתו הכולל טופס תיאום ציפיות מקיף של הלקוחות שלו, שכחלק ממנו יוודא מראש יכולות מימוש של הלקוח, ובנוסף טופס בו הוא יתחייב לתכנית עבודה לשיווק נכס בבלעדיות (MAP) - אשר ימולא כראוי ויחתם על ידו. כמו כן יעניק לך הדרכה המלווה בטופס פרטי הכנת הנכס לקראת הגעת רוכשים פוטנציאליים. מתווך שכזה יבצע סינון לקוחות לקהל המגיע, עפ"י פרמטרים ברורים ללא פשרות, ולכן לא יכניס לחייך "כאבי ראש" מיותרים כמו לקוחות שאין ביכולתם לממש את הרכישה, או בעלי מוטיבציה נמוכה לרכישה, או לחלופין אנשים שמהווים סכנה ממשית לשלומך, משפחתך ולרכושך. מתי שמעתם על בעל נכס שהחתים ותיעד תעודת זהות של אדם שחפץ לראות את דירתו? נושא נוסף שיש לקחת בחשבון על מנת לבצע תמחור נכון ויעיל: מתווך טוב יוודא תב"ע (תוכניות בניה עירוניות), כשמחד גיסא יתכן והנוף בסביבת הבית עומד להשתנות, ומאידך גיסא ייתכן שהתב"ע מאפשרת הרחבה של הנכס המדובר וגם במידה וטרם בנית (תחויב בפועל בהשבחה). מתווך מקצועי, או כמו שאנחנו מעדיפים לקרוא לו "מתווך הדור השלישי", יביא את העסקה האולטימטיבית ע"י הצעות מחיר שהוא יביא ממספר קונים "רציניים" במקסימום חשיפה ומכוח שיתופי פעולה, ויעלה את ערך מחיר השוק של הנכס אתו הוא יתחיל, וזאת ע"י סוג של "מכירה פומבית" לכל המרבה במחיר. בכל זאת הוא ישאיר את הבחירה בידייך, וכן ינהל עבורך משא ומתן לקראת סגירה, נטול אגו וללא אמוציות. במידת הצורך יביא בחזרה לשולחן המשא ומתן רוכש אשר לא הסכים עם המחיר בעבר, ואף יגרום לו לשפר את הצעתו. האם בעל נכס מסוגל לפנות לקונה פוטנציאלי מהעבר ולא להתפשר במחיר, כאשר ברור שתבונתו של הרוכש מסמנת לו שהמוכר "לחוץ"?

 

הדף של 'במבי סוכנות לתיווך' בפורטל פ"ת

חפשו אותנו בפייסבוק: 'גם אני מחפש דירה בפתח תקווה'

מעוניינים למכור?

רוצים לדעת כמה שווה הדירה שלכם?

פנו אלינו לפגישת יעוץ בחינם, ובה נוכל להציג בפנייכם את הסוד שלנו למכירת בית במחיר מקסימאלי - אנו מבטיחים לכם שתגלו משהו חדש שלא הכרתם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...