טיפים לבחירת יין לפי התפריט

10/09/2014
חדשות

פורטל פ"ת ממשיך להכין אתכם לארוחת החג, והפעם – איך לבחור יין?

"יין ישמח לבב אנוש" - כל מארח מתלבט איזה יין יעשה לו את ארוחת החג. אנו מביאים לכם היום טיפים לבחירת יינות שיקלו על האירוח, ויתאימו בין שילוב היין לתפריט המתוכנן.

על מנת שנתאים את היינות לארוחה בצורה מדויקת, האוכל צריך להדגיש את המאפיינים של היין והיין צריך להשלים את האוכל, מבלי להאפיל אחד על השני.

יוסי יאיר - מנהל תחום היין ואלכוהול של חברת הסקוטית מבית ישרקו, ממליץ להתאים מראש את היינות לארוחת החג:

מנת דגים    מומלץ לשתות עם יינות לבנים ארומטיים העשירים בטעמים פירות עדינים, שלא יאפילו על טעמי הדג, כמו: יין לבן מזן ענבים שנין בלאן מסדרת פיקוק, יין לבן גווצטרמינר של לאון באייר וסוביניון בלאן עמק האלה. יש להגיש צונן.

מנת עוף    מומלץ לשתות עם יינות לבנים, יינות רוזה ויינות אדומים קלים, כמו: ריזלינג חצי יבש של פיליפ דורסלר (להגיש צונן), יין רוזה שאטו קאבלייר (להגיש צונן) וסאות אטלנטיק שירז קברנה. טעמי היין ומנת העוף מייצרים חגיגת טעמים עשירה בפה.

מנת בשר  מומלץ לשתות יין אדום מורכב, ארומתי, פרותי. היינות יכולים להיות בלנדים או מזן אחד, על מנת שיתן הרמונית טעמים לארוחת החג. היינות המומלצים: קברנה סוביניון מסדרת וינייארדס (כרם) של עמק האלה, אוננימה מיקב סנטה אנה, שאטו לקרואה מונלבר צרפתי ומרקס דה קסרס רזרווה / מרטין סנדויה רזרווה ספרד, יין  S.M.C.V (יין המורכב מ- 4 זני ענבים) סימנסוואלי (שם יקב) מדרום אפריקה.

לקינוחים - מומלץ לשתות יינות או ליקרים. המומלצים: יין מוסקט של יקב עמק האלה, יין צרפתי וילה שומבר דה אמור (חדר אהבה), יין צרפתי מסוג ווברה. וליקרים כמו: ווילד אפריקה / אמרולה, שהם ליקרי שמנת מוקרמים עם אלכוהול, ליקרים איטלקיים מחברת בוטגה.

 

צילום: אסף לב

 

יוסי יאיר גם מעניק טיפים שחשוב לדעת לפני ואחרי רכישת יין:

* כלל ראשון וחשוב, יש להקפיד על אחסון נכון של בקבוקי היין בבית ועד לפתיחתם יש לאחסנם בשכיבה במקום חשוך וקריר.

* לפני רכישת יינות לבנים יש להקפיד לרכוש מהבציר האחרון. ניתן לראות ע"ג תוית היין.

* יינות אדומים מומלץ להתייעץ עם מומחה היינות בסניפים.

* לא מומלץ לטלטל את היין יתר על המידה לאחר רכישתו.

* אין להשאיר את היין ברכב לאחר רכישתו, מאחר והיין מושפע מטמפרטורה החמה ברכב.

* יינות מומלץ לשמר במקרר יינות.

* לאחר פתיחת היין ובמידה נשאר יין - יש לאטום את היין בחזרה באמצעות פקק השעם או פקקי וואקום ולשמר במקרר לא יותר מיומיים.

* הטמפרטורה המתאימה לאחסון בבית היא בין 16 ל– 18 מעלות צלזיוס.

* רצוי להשתמש בכוס יין עגולה שקופה עשויה זכוכית שקופה או קריסטל. מומלץ לשתות יין לבן מכוס בעלת מפתח צר יותר, ויין אדום מכוס מפתח רחב יותר.

* כמות היין שנמזגת לתוך הכוס הוא עד כחצי כוס.

* כדי למצות את ההנאה מהיין, יש לפתוח את פקקי היין ביינות האדומים כשעה לפני הארוחה, על מנת לקבל את מלוא הטעמים מהיין. לאחר המזיגה יש לערסל אותו מעט בכוס, להריח ולשאוב הנאה מהארומה וללגום. ביינות הלבנים אין צורך לפתוח כשעה לפני הארוחה.

 

חברת הסקוטית מבית ישרקו מציעה מגוון רחב של יינות, ליקרים ואלכוהול מסוגים שונים מהארץ והעולם לחג, כמו: יין רימונים גרנדה טבעי ומקורי, יינות יקב עמק האלה, קונייאק מצרפת, ברנדי מדרום אפריקה וצרפת, וויסקי מסקוטלנד, ליקרים מצרפת, איטליה, ודרום אפריקה ועוד.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...