טיפים לאימון גופני כמו מקצוענים

25/10/2021
איכות חיים


לא תמיד מי שמתאמן בחדר כושר הוא מקצוען, אך ישנם כמה טיפים שיכולים לעזור לכל אחד להתאמן כמו מקצוענים על מנת לשפר את הביצועים האישיים.

(פריפיק ברישיון)

להירגע ולשחרר - שחרור מיופציאלי הוא עבודה על הרקמות העמוקות כדי לשחרר שרירים כואבים ולהוסיף גמישות לגוף. אפשר לעשות את זה בעזרת גליל קצף, כדור לקרוס, כדור סופט או מקל עיסוי. לעבור על השריר ולבדוק אם מרגישים כיווץ, לגלגל את המכשיר על הנקודה מספר פעמים עד שהאזור ירגע וישתחרר. כיווצים בשרירים פוגעים ביכולת שלו לתפעל את עצמו בקלילות ובגמישות הנדרשת. עבודה כזאת על הרקמות מכינה את הגוף לפני אימון וגם עוזרת להתאוששות אחריו.

חימום השרירים - חימום השריר לקראת אימון יכול להתבצע בעזרת רצועות התנגדות. תרגול עם הרצועות גורם לשרירים להתכווץ ולהגיב להתנגדות שלהם ומאפשר לייצב את המפרקים. מספר תרגילי רצועות יחממו, יפעילו ויכינו את השרירים לאימון.

קפיצות - כשמתבוננים באימוני מקצוענים בענפי ספורט שונים רואים שאחד מסוגי התרגילים שנוכחים בכל ענף הוא תרגילי קפיצות. כדי לשפר ביצועים בספורט או בחדר כושר מומלץ לבצע תרגילי קפיצה שהופכים את התנועות ל"מתפרצות" במובן הזה שמשתמשים בנחיתה על הקרקע כבוסט לתנועת כוח מתפרצת. עדיף לתרגל כמה שפחות זמן על הקרקע לשיפור האתלטיות של הגוף.

שתיית מים - טובה לכולם!! שתיית מים מספקת היא קריטית לתפקוד אופטימלי של השרירים במהלך של פעילות גופנית , ספורט או אימון בחדר כושר. רקמת הפאשיה שנמצאת בין השרירים מורכבת רובה ככולה ממים. אם ספורטאי לא שותה מספיק זה פוגע בתפקוד שלה, המאפשר פעולה לשרירים.

להתאמן בחברה - אימון עם שותף או בקבוצה יוצר סביבה תחרותית ומאפשרת ביקורת הדדית בונה. אימון עם מישהו נוסף גורם למתאמן לשים לב לא רק לעצמו, ומאפשר לו לא להיות תקוע בצורת אימון מסוימת או בהרגלים, אלא לבחון אפשרויות נוספות היכולות לעזור לו לבנות את האימון האישי בצורה חכמה ולשאוף להיות טוב יותר.

לדאוג להתאוששות פעילה - כדי למנוע שרירים נוקשים וכואבים אחרי אימון, מומלץ להאיץ את ההחלמה שלהם באמצעות אימונים קצרים בעצימות נמוכה. גם אם מתעייפים מומלץ לצאת להליכה קצרה, שחיה או להשתתף באחד משיעור הסטודיו המוצעים בחדר כושר בפתח תקווה כמו לדוגמה: פילאטיס, יוגה וכד'.

אימון מוחי - ספורטאי מקצוען משתמש באחת מהשיטות של תרגילים למוח. יש כיום כלים רבים ושיטות מגוונות לאימון קוגניטיבי שיכול לשפר את היכולות הנפשיות של האדם. יכולות אלו כוללות מודעות, תשומת לב, יכולת קבלת החלטות מהירה ועוד.

תרגילי נשימה - ספורטאים מקצוענים עושים במסגרת האימונים גם תרגילי נשימה. למה? נשימה נכונה המותאמת לסוג האימון משפרת את הטכניקה ועוזרת לביצועים טובים יותר.

הצטיידות - לדאוג שתהיה לקראת האימון תלבושת שמתאימה לעונה, נעליים מותאמות ונוחות, בקבוקי מים, חטיף אנרגיה, רצועות התנגדות, גליל קצף או אביזר שחרור אחר על מנת להיות מוכנים לפני ואחרי אימון.

שנת לילה איכותית - בניית שרירים לא נעשית רק בזמן האימון הגופני אלא גם בזמן מנוחה. המצב האופטימלי לצמיחת שרירים יהיה בשינה טובה. לא משנה באיזו שעה ביום בוחרים להתאמן אם בבוקר, בצהריים או בערב - חשוב להקפיד על שינה איכותית בלילה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...