טיפים כיצד להיות יועץ עסקי

10/08/2021
עסקים וכלכלה


מהו יועץ עסקי?

יועצים עסקיים משמשים כיועצים מקצועיים כדי לסייע לחברות להשיג את מטרותיהן או לייעל את הפעילות בתחום מסוים של העסק, כגון מכירות, IT, שיווק, משאבי אנוש, הנדסה ואבטחה.

תפקידו של יועץ עסקי עשוי להיות כרוך בעבודה עם ההנהלה העליונה לביצוע הפעולות הבאות:

* להגדיל את המכירות וההכנסות

* להקל על למידת מערכות, כלים ותהליכים חדשים

* לשפר ביצועי העובדים

* לפתח תוכניות עסקיות

* לשפר היעילות הארגונית

* לעשות שינויים ארגוניים, שעשויים לכלול גיוס ופיטורי צוות

* לשפר את שירות הלקוחות ושביעות רצון הלקוחות

כיצד להיות יועץ עסקי: 8 הטיפים המובילים

ייעוץ עסקי דורש ידע והכשרה נרחבים. אנשי מקצוע אלה בדרך כלל צריכים להיות מיומנים בפתרון בעיות, מחקר, ניתוח נתונים, ניהול פרויקטים ויישום אסטרטגיה. להלן 8 טיפים להקמת קריירה כיועץ עסקי.

תחליטו איזה סוג של יועץ עסקי אתם רוצים להיות

בחרו תחום התמחות המתיישב עם הכישורים, האינטרסים והאישיות שלכם. למשל , אם אתם אוהבים לעבוד עם אנשים, תוכלו להפנות את הלמידה שלכם יותר לייעוץ בנושא מכירות, שיווק או משאבי אנוש. אם אתם מעדיפים לעבוד באופן עצמאי ולנתח נתונים, תוכלו לבדוק מימון או ייעוץ IT.

קבלו תואר ראשון

תואר ראשון בניהול עסקים, שיווק, כלכלה, הנדסה או תחום דומה הוא לרוב הדרישה המינימלית לקריירה של יועץ עסקי. חברות ייעוץ מובילות דורשות בדרך כלל תואר שני.

קחו קורסים מקוונים

אם כבר יש לכם תואר ראשון, תוכלו לשקול להמשיך את השכלתכם על ידי השתתפות בקורסים מקוונים הקשורים לתחום ההתמחות הרצוי. מכללות רבות מציעות תוכניות תעודה מקוונות בניהול עסקים.

ניסיון מעשי

כדאי להיות בעל ניסיון תעשייתי רלוונטי לפני המעבר לייעוץ. אם אתם מועסקים כרגע אך עדיין אתם לא בעלי הכשרה של יועץ עסקי, התנדבו לקחת על עצמכם פרויקטים נוספים שעשויים לחשוף אתכם לתחומים עסקיים ספציפיים.

למדו את הכלים בתעשייה

רוב החברות משתמשות בטכנולוגיה מתוחכמת – כגון Oracle's PeopleSoft, תוכנת תכנון משאבים ארגוניים ו – Salesforce, תוכנת ניהול קשרי לקוחות - ויועצים עסקיים יצטרכו לדעת כיצד להשתמש בכלים אלה.

אתם יכולים למצוא הדרכות מקוונות להרבה מהיישומים הללו באתר חברת התוכנה ובפלטפורמות כמו YouTube ו- LinkedIn Learning.

ללטש את כישורי המצגות שלכם

לא משנה איזה סוג של יועץ עסקי אתם מתכוונים להיות, סביר להניח שתצטרכו לחזק את כישורי המצגת שלכם. צפו בסרטונים של מגישים מיומנים, התאמנו בדיבור מול חברים ובני משפחה, תשתמשו ב- PowerPoint וב- Google Slides ולמדו כיצד לשתף את הקהל שלכם.

צרו רשת מקצועית

חשוב להתחיל ליצור רשת של קשרים עסקיים ותעשייתיים שיכולים לעזור לכם למצוא לקוחות חדשים והזדמנויות להתפתחות מקצועית. כנסים וימי עיון יכולים להיות מקומות מצוינים כדי לצור קשרים עם יועצים עסקיים אחרים ואנשי ניהול.

להיות מוביל דעה בתעשייה

מובילי דעה הם מומחים ראויים בענף מסוים. רבים מנהלים בלוגים משלהם ומפרסמים באופן פעיל בלינקדאין וטוויטר. אתם יכולים להתחיל לבנות נוכחות מקוונת משלכם על ידי מעקב אחר מובילי דעה בייעוץ עסקי באתרים שלהם, השתתפות בדיונים וירטואליים ושיתוף משאבים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...