טיפים ועצות לשידרוג חדרי ילדים ונוער

25/03/2015
חדשות

35% מבתי האב בישראל יבצעו ריענון וחידוש בחדרי הילדים לקראת האביב. אנו משתפים אתכם בכמה טיפים ועצות בנושא.

לדברי ניצן הורביץ, המעצב הראשי של רשת רהיטי דורון: "האביב בפתח ואיתו הרצון להתחדש, לשפץ ולשדרג את חדרי הבית. כמידי שנה, תקופה זו של השנה מוקדשת לא רק לניקיונות אלא גם לריענון הבית".

מנתוני חברת רהיטי דורון עולה כי: 35% מבתי האב בישראל יערכו ריענון וחידוש בחדרי ילדים ונוער, כאשר כ – 20% ירכשו פריט ריהוט לחדר הילדים, בעיקר מיטות, ארונות או שידות.

חדר פרובנס לנסיכות (מעצב: ניצן הורוביץ)

הורוביץ מעניק טיפים ועצות לשדרוג חדרי ילדים עם הריהוט הקיים, כאשר הסוד טמון בפריטים שמסביב:

1. שינוי מיקום הרהיטים יכולים לשנות את תפיסת החדר בעיני הילד ויכול להוות הבדל עצום. העמדת הריהוט בצורה הטובה ביותר בהתאם לשעות הפעילות של הילד והשימוש שלו בכל פונקציה, תנצל בצורה המיטבית את התאורה הטבעית במהלך היום. חלל החדר ייראה שונה ובדרך כלל גם גדול יותר. שינוי במנורות או הוספת אהילים אף הם יכולים לעזור.

2. הוספה או שינוי צבע הקירות, אפילו בצורה חלקית היא דרך נוספת ליצירת שינוי מיידי. אומנם צביעה יכולה להוות בעיה וקשה יותר ליישום אך לא חסרים פתרונות יצירתיים. רהיטי דורון מציעים מדבקות קיר אשר עושות הבדל גדול בעיצוב. גם עם קירות לבנים זוהי דרך מעולה לשילוב צבעוניות בחדר, מתן "אופי" לחדר וגיוון החלל, זאת מבלי הצורך במחויבות רבה למדבקה -  כשמחליטים שנמאס- מגרדים ומחליפים.

3. דרך נוספת להוסיף צבעים ולשנות את אווירת החדר היא על ידי הוספת ווילונות, כריות, שטיחים וכדומה. שינוי מצעי מיטה או אף כיסא לשולחן עוזר לקבלת הצבעוניות המתאימה, כמובן תוך החלטה על שילוב צבעים בצורה הנכונה על מנת ליצור הרמוניה בחדר. רהיטי דורון מציעים לדוגמא כריות במראה צעיר, עדכני ואקלקטי בעיצובים מדליקים, צבעוניים ושמחים כמו דגל ארה"ב או דגל אנגליה, כרית בסגנון וינטאג' עם הדפס מכונית, כרית עם הדפס נעליים שכוללת שרוכים שניתן לקשור ועוד.

4. שימוש נכון באביזרים משלימים כגון ידיות ומתלים יכולים לשנות את מראה החדר, לתת לו אופי שונה עם אמירה אישית ולהגדיל את הפונקציונאליות שלו. רהיטי דורון מציעים מתלים מקוריים וחדשניים המשולבים במדבקת קיר, כך תיישמו שתי דרכים לשדרוג החדר בפעולה אחת (ראו סעיף 2).

5. אביזרי אחסון הם פתרון עיצובי נוסף לשדרוג חדר הילדים, המשלב יופי ופונקציונליות. רהיטי דורון מציעים את הפיתרון המושלם לאחסון חפצים, באמצעות קופסאות המשלבות, פרקטיות ונוחות. הן לא מכבידות על החלל ואף משדרגות כל חדר. חוץ מקופסאות אחסון סטנדרטיות, רהיטי דורון הוציאו לאחרונה מוצר רב שימושי – החבית-תא – אשר מעבר להיותו מוצר רטרו, צבעוני, מעוצב ומדליק, משמש לאחסון צעצועים, כביסה, או אפילו כפח אשפה, ואף יכול לשמש כשרפרף לישיבה וכהדום לרגליים.

6. אופציה נוספת לשדרוג קל ומיידי היא תליית מראה אשר תוסיף לחדר עומק ותיתן רושם של חדר גדול ומרווח יותר. יחד עם זאת, כל חדר דורש התחשבות שונה בחלל ובכמות האור הטבעי הנכנס לחדר. בחירת האביזרים לחדר תהיה תוך הקפדה על פונקציונאליות ומקום החלל בחדר על מנת ליצור עבור הילדים, מקום מפלט רגוע ונעים.

אביב שמח ומרענן!

לכתבות נוספות בנושא עיצוב ויופי בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...