טיפולי מים, למי הם טובים?

05/05/2019
בריאות ובטיחות


כשמדברים על טיפולי מים, אפשר לדבר עליהם ככלל ולהוסיף שהם מועילים ובריאותיים ומיטיבים עם כל מי שעובר טיפול במים. אך אם נתקרב, נגלה שקיימים סוגים שונים של טיפולי מים וכל אחד בא עם דגשים אחרים, דבר שיכול להועיל למחלות שונות ולאנשים עם רמות תפקוד שונות ליהנות מטיפול מועיל.

אז כשמדברים על טיפולי המים, על אילו טיפולים אנחנו מדברים?

וואטסו

טיפול המים וואטסו, הוא למעשה עיסוי שעובר המטופל בתוך בריכה מחוממת, על ידי מטפל מוסמך. אם המילה וואטסו מזכירה לכם מעט את השיאצו, הרי שלא סתם. הוואטסו הוא טיפול המחבר בין טיפול המים לשיטת הטיפול המוכרת שיאצו. טיפול הוואטסו מומלץ בעיקר עבור אלה עם בעיות שרירים והיחלשות המערכת החיסונית. מומלץ מאוד בתור טיפול בפיברומיאלגיה. טיפול הוואטסו מגביר את קצב הלב, מוריד את רמות המתח והחרדה ומותח שרירים בצורה הנכונה עבור המטופל.

הידרותרפיה

הידרותרפיה היא למעשה התעמלות הנעשית במים חמימים. שלא כמו אירובי מים, טיפול ההידרותרפיה נוטה להיות איטי יותר ולרוב יהיה תחת השגחת פיזיותרפיסט. המים הנעימים עוזרים למטופל לעבוד על שרירי גופו בלי השימוש בכוח הכבידה וכך מאפשר למטופל לעבוד על הגוף עם מעט מאוד מאמץ. טיפול ההידרותרפיה נחשב כמועיל עבור בעיות וכאבי גב, דלקות פרקים, בעיות שרירים ועוד.

שיאצו

כן, אתם קוראים נכון. אתם ודאי מכירים את טיפול השיאצו הנערך על מיטת טיפולים, אך שיאצו במים מסייע לכל אדם שיבחר לעבור את הטיפול, בין אם בריא כשור או מתמודד עם מחלה, תסמונת או קושי אחר. טיפול השיאצו במים מסייע לשחרור מתחים ולחצים, שיפור בעיות השינה ותנודות במצב הרוח וכמו כן גם נחשב מעולה עבור חולי הפרקינסון וגם עבור טיפול בפיברומיאלגיה.

התעמלות מים לנשים בהריון

נשים רבות אשר חוו הריון יעידו כי התעמלות במים בתקופת ההריון זה בין הדברים החיוניים ביותר שאישה הריונית יכולה להעניק לעצמה. לא רק שאותן נשים מפעילות את השרירים ומרגישות קלות במרחב, הפעילות הספורטיבית במים מעניקה טווח תנועה רחב יותר, חיזוק שרירי אגן, הבאת הגוף למצב רגיעה ועוד. יכולת הציפה של האישה ההריונית מאפשר לה לנוע בביטחון רב יותר לאורך זמן רב יותר.

אמנם ניתן להבין שטיפולי המים מיטיבים בעיקר עם אלה המתמודדים עם קשיים כאלה ואחרים, איך טיפולי מים יכולים לעזור לכל אדם המתמודד עם מתחי היומיום. החיים יכולים להיות מתוחים ומלחיצים מפעם לפעם, וכמו הרצון למסאז', יכול להיות בכם קיים הרצון לטיפול מים. כאשר טיפול המים מעניק תחושת ערסול, ניחום ושחרור רגשי עמוק, אך ורק באמצעות נגיעות ותנועות הגוף במים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...