טיפולים אסתטיים לשיניים - כך תמצאו את הטיפול המתאים עבורכם

24/03/2021
בריאות ובטיחות


טיפולי השיניים השתנו מאוד בשנים האחרונות. היום אנשים מגיעים למרפאת השיניים לא רק כדי לטפל בבעיות בריאות הפה. יותר ויותר אנשים פונים לרפואת שיניים קוסמטית כדי להשיג את החיוך האידיאלי שהם חולמים עליו כבר שנים.

(פריפיק ברישיון)

אסתטיקה דנטלית היא אחת ההתמחויות המתקדמות ברפואת השיניים. ענף זה כולל מגוון טיפולים מותאמים אישית לצרכי המטופלים, כמו הלבנת שיניים, ציפויי שיניים, יישור שיניים או השתלות שיניים.

כדי למצוא את הטיפול המתאים לכם, חשוב להכיר את טיפולי השיניים המבוקשים ביותר המוצעים היום על ידי רפואת השיניים העדכנית, ואת אלה שיתאימו להשגת התוצאות שאתם מחפשים.

מהי אסתטיקה דנטלית?

אסתטיקה דנטלית היא מומחיות בתחום רפואת השיניים העוסקת בשיפור מראה השיניים. כאשר הפה בריא ותקין והמטרה היא אסתטית בלבד, ניתן להיעזר בטיפולים אלה כדי להשיג את החיוך המושלם.

למרות שקיימים סוגים רבים של טיפולים המבוצעים במסגרת רפואת השיניים הקוסמטית, נכון להיום, הטיפולים הפופולריים ביותר הם אלה המתמקדים בעיצוב החיוך. טיפולים שמסוגלים לשנות את הצורה, הגודל וגוון השיניים באמצעות הליכים זעיר פולשניים.

כיצד ניתן לשפר את מראה השיניים?

על מנת להשיג את השיפור האסתטי שאתם מבקשים, רופא השיניים יבנה עבורכם תכנית טיפולית מותאמת אישית, תוך בחירה בהליכים המתאימים ביותר למצב שלכם. לאחר שיבחן את מבנה הפנים, יוכל המומחה לאסתטיקה דנטלית להציע את השינויים האפשריים במקרה שלכם, בהתאם לתכונות ולפרופורציות של הפנים והפה שלכם.

בהתבסס על בחינה זו יוכל המומחה להכין תכנית טיפולית ולהסביר לכם את ההליכים הנדרשים כדי להשיג את התוצאות הרצויות. הליכים אלה יכולים להיות בחירה בטיפול כזה או אחר, או שילוב של מספר טיפולים. כדי שתהיו מועמדים טובים לסוגי הטיפולים הללו, חשוב שבריאות הפה שלכם תהיה תקינה.

מהם טיפולי השיניים האסתטיים העיקריים?

בשל ההתקדמות הטכנולוגית שחלה בטיפולי השיניים בשנים האחרונות, ניתן היום לבצע יותר ויותר טיפולים אסתטיים להשגת חיוך מושלם. בין המבוקשים ביותר על פי מגמות היופי הנוכחיים נמצאים הטיפולים האלה:

- הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא הטיפול האסתטי הפופולרי ביותר בשנים האחרונות. טיפול זה מורכב מהבהרת גוון השיניים שאיבדו את צבען הלבן הטבעי אם בגלל צריכת מזונות ומשקאות מסוימים או בגלל פגעי הזמן. הטיפול הנפוץ והיעיל ביותר הוא שימוש בג׳ל הלבנה ובהקרנת אנרגיה שמזרזת את ההליך.

- אורתודנטיה

סוגים מסוימים של טיפולים ליישור שיניים ולתיקון המנשך משויכים גם הם לתחום האסתטיקה הדנטלית, כשאחת המטרות היא השגת חיוך הרמוני עם שיניים ישרות.

טכניקות ליישור שיניים בלתי נראה (invisible) מציעות אמצעים מתקדמים לתיקון מיקום השיניים. טכניקות אלה כוללות התקנים שונים כמו מיישרים המונחים על החלק הפנימי של השיניים, או יישור שיניים מפלסטיק שקוף שכמעט ולא נראה לעין.

- ציפויי שיניים

השימוש בציפויי שיניים הולך ותופס מקום משמעותי בטיפולי רפואת השיניים הקוסמטית. ציפויי השיניים מאפשרים לתקן רווחים בין השיניים, להעלים שיניים עקומות או סדוקות, לתקן את צורת השן או את אורכה ולהציע שיניים לבנות ותואמות. ציפויי השיניים מכסים ביעילות את חזית השיניים הטבעיות ומפגינים חיוך עם שיניים מושלמות.

ציפויים אלה עשויים מעלים דקיקים של חרסינה או חומר מרוכב. עלה זה מותאם ומודבק אל חזית השן. ציפויי השיניים מתקנים כל שן בנפרד בהתאמה אישית, ובסופו של דבר מציעים תוצאה של חיוך יפה ובוהק.

- השתלת שיניים

הצבת שתלים דנטליים הפכה לטכניקה נפוצה מאוד להחלפת שיניים חסרות ולשיפור החיוך. כאשר שן חסרה, או כאשר השן הטבעית ניזוקה באופן חמור, הבחירה המועדפת היא ניתוח להשתלת שתל שן המחובר לעצם הלסת ומשמש מעין שורש שן מלאכותי עליו אפשר יהיה להעמיס את כתר השן המיוצר במעבדה.

השתלת שיניים מציעה תחליף מעולה לשיניים חסרות. התחושה היא שיש לכם בפה שיניים טבעיות, המשחזרות לא רק את המראה המקורי של השיניים אלא גם את הפונקציונליות שלהן.

שתלים דנטליים הם עמידים מאוד ויכולים להחזיק מעמד גם כל החיים. עם שתלים אלה תוכלו לאכול, ללעוס, לנגוס, לדבר ולחייך, ממש כאילו הן השיניים הטבעיות שלכם.

מתי לעבור טיפול שיניים קוסמטי?

לפני ביצוע טיפול שיניים קוסמטי, רופא השיניים יבדוק אתכם כדי לוודא אם הפה בבריאות טובה, או שמא עליכם לעבור טיפולים מקדימים, כמו טיפול בחניכיים דלוקות או טיפול שורש.

המאמר נכתב באדיבות ד״ר בן מילר – רופא שיניים בתל אביב

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...