טילים על פתח תקווה? תלמידי העיר פיתחו מענה

17/03/2019
חדשות


מערכת "ממ"ד חכם" שפותחה על ידי תלמידי תיכון יצחק שמיר אמיל דיסקין ואריאל זרצקי, בהנחיית ד"ר דפנה זליג, זכתה בציון לשבח בתחרות היוקרתית "מדענים ומפתחים צעירים" שנערכה ב- 12.3.19 בירושלים.

רק ביום חמישי האחרון קיבלנו תזכורת שאנחנו חיים במדינה לא שקטה, ואולי מפתח תקווה מגיעה ההרגעה. בשלב הגמר בתחרות שנערכה בחסות מוזיאון המדע התמודדו 39 פרויקטים שנבחרו מתוך כ-220 פרויקטים שהוגשו לתחרות מכל הארץ.

המערכת פותחה על ידי התלמידים במסגרת פרויקט סיום במגמה המדעית הנדסית. המערכת משפרת את ההתגוננות בעת ירי טילים ומונעת פציעות הדף. היא מופעלת אוטומטית על ידי התראה הנלקחת מאתר פיקוד העורף וללא מעורבות אדם סוגרת את חלון ההדף ומכינה את הממ"ד לכניסת הדיירים. המערכת מדליקה את התאורה ואת המזגן בחדר וכוללת מערכת לזיהוי מכשולים בסגירת החלון.

אמירה רוזין מנהלת תיכון יצחק שמיר: "זהו הישג משמעותי מאוד עבורנו כבית ספר צומח שמגיע לשלב הגמר בתחרות יוקרתית כל כך זו השנה השנייה ברציפות והפעם זוכה גם בציון לשבח. אני גאה בתלמידים אמיל דיסקין ואריאל זרצקי ומודה למורתם דפנה זליג על ההנחיה, ההשקעה והליווי של הפרויקט לאורך כל הדרך. ככה מטפחים מצוינות!"

(התמונות באדיבות בית הספר)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...