טיול בפארק נאות קדומים

10/05/2014 | יולי לביא
חדשות

פורטל פ"ת ממשיך לשתף אתכם בהמלצות לבילויים וטיולים בפתח-תקוה והסביבה, והבלוגרית יולי לביא משתפת אותנו בחוויותיה:

השנה חגגנו את יום העצמאות בפארק נאות קדומים הנמצא במרחק קצר יחסית מפ"ת, והשתתפנו בפעילות לכל המשפחה, שכללה מספר מסלולי ניווט ברמות קושי שונות, בתוכם שולבו חידוני טריוויה ומשחק "מחפשים את המטמון".

בפארק היפה ורחב הידיים מספר מסלולי טיול המתאימים לכל המשפחה, וסביב שביליו צמחיה ארץ ישראלית מגוונת, עם הסברים על העצים, הפרחים והצמחים המגוונים. לאורכו ולרוחבו של הפארק פזורים שלטים עם פסוקים מהתנ"ך, המראים את הקשר ההדוק בין ספר הספרים לבין אדמת ארץ ישראל.

צילום: יולי לביא

חשוב לציין, כי כל המסלולים הותאמו לטיולי משפחות עם עגלות ילדים והונגשו לבעלי מוגבלויות. קיבלנו מצפן, מפת ניווט ודפי חידה עם שאלות לגדולים ולקטנים, ולאחר הסבר קצר על הניווט בפארק יצאנו לדרך....בכל תחנת ניווט המתינה למנווטים תיבה עם שאלות למבוגרים ולילדים.

במטחנת הקמח העתיקה התנסו הילדים שעה ארוכה בעבודות חקלאיות ממש כמו בתקופת התנ"ך, כאשר את הלחם אפו בבית ולא קנו במרכול...לאורך כל המסלול סוכות מוצלות ופינות מנוחה המשקיפות לנוף הפסטורלי.

צילום: יולי לביא

שיא הטיול, לפחות מבחינת הילדים, היה באר עתיקה ומשופצת, האוגרת מי נגר (מים הזורמים על פני האדמה) בעונת הגשמים. הילדים שאבו שוב ושוב מים מהבאר באמצעות דלי וחבל ולמדו שלא תמיד המים הגיעו מהברז....ממש לקראת סוף המסלול פגשנו צב, חיה שלצערנו כמעט כבר לא רואים בנוף העירוני, בגלל מיעוט השטחים הפתוחים בעיר. לטובת חובבי המנגלים הוסדרו בפארק מתחמים מסודרים לפיקניקים והדלקת אש.

צילום: יולי לביא

לסיכום: בילינו ארבע שעות של כיף עם הילדים בפעילות יצירתית באוויר הצח. זה בוודאי הרבה יותר טוב מאשר מול מסך הטלוויזיה או המחשב. מומלץ בחום!

אנחנו כבר מחכים לטיול הבא – יש לכם המלצות?

למדור התיירות של פ"תנטו

לבלוג של "יולי מטיילת"

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...