טוב שיש מומחה מאחוריך: מתי כדאי לפנות להגנה משפטית של מומחה למס הכנסה

07/12/2021
חדשות


בעלי עסקים רבים יודעים שביקורות או חקירות של מס הכנסה בפרט ורשות המיסים בכלל אינן עניין של מה בכך, ויש לקחת אותן ברצינות מלאה. לעיתים חוסר הבנה פשוטה בין בעל עסק ובין רשות המיסים עלולה להוביל להליך משפטי סבוך וארוך טווח, לחוסר אונים, לחוסר ודאות כלכלית וכן לחשש מפני פסקי דין מחמירים.

(פריפיק ברישיון)

כולנו בני אדם וכולנו טועים. גם מול רשויות המס אנו עלולים לטעות בשל חוסר ידע, חוסר הבנה או חוסר ניסיון, ואין זה פלא – חוקי המיסים בישראל הם רחבים, ענפים וסבוכים, והאדם הפשוט והלא מנוסה עלול לטעות בדרכו העסקית והכלכלית ולמצוא את עצמו מתמודד עם ההשלכות הקשות.

למרבה המזל, טוב שיש מומחים מאחורינו. עורך דין מס הכנסה הבקיא בחוקי המיסוי ומנוסה בביקורות ובחקירות ברשות המיסים וכן בניהול הליכים משפטיים בתיקים של עבירות מס, יכול לתת גב משפטי והגנה משפטית לכל מי שמתמודד עם הקשיים הללו.

אז אל תישארו לבד. הינה כמה סיבות חשובות להיעזר במשפטן המומחה למס הכנסה.

ביקורות בעסק ובירורים ברשות המיסים

ביקורות מס הכנסה בעסק הן השלב הראשוני שבו כדאי לערב את עורך הדין. גם אם הן פשוטות ושגרתיות, אל תתמודדו איתן לבד. שאלו את עורך הדין שלכם מה לומר ומה לא, אילו מסמכים להציג וכיצד נכון להציג אותם, ובאופן כללי איך להתנהל מול המבקרים.

אם אתם כבעלי עסק מוזמנים לבירור במשרדים של רשויות המס לצורך דיון שומה או כל בירור אחר, אל תגיעו לא מוכנים וודאי אל תגיעו ללא ליווי משפטי. עורך הדין שלכם כבר בקיא בבירורי שומה וידע מה צריך להראות, איך לענות על השאלות, מה להציג ואיך להגן על הזכויות שלכם.

חשד לעבירות הלבנת הון ועבירות כלכליות

רוב הנחקרים בחקירות מס הכנסה ומע"מ נחשדים בעבירות הלבנת הון. אין מתאים יותר לייצוג נחקרים החשודים בעבירות הלבנת הון ועבירות כלכליות מעורך דין בעל רקע בראיית חשבון שמכיר את מערכת המיסים היטב ובקיא בשיטות לאיסוף המידע על הנחקרים ובאופן התנהלות החקירות. מוטב לקבל הגנה משפטית ממשפטן מנוסה ומיומן כבר משלב הזימון לחקירה, וכדאי שהקו המשפטי יהיה זהה לאורך כל הדרך.

הליכים משפטיים בבית המשפט המחוזי

במקרים שבהם בירורי השומה מול פקידי השומה ברשות המיסים עולים על שרטון ואין הסכמות בין הצדדים, רשות המיסים עלולה להעביר את הטיפול לבית המשפט המחוזי לצורך המשך בירור. או אז כל מה שאמר, עדכן או הצהיר בעל העסק בעת הבירורים ברשויות המס ישמש בסיס לתביעה המשפטית. ודאי שהליכים משפטיים מחייבים ליווי צמוד ותמיכה של עורך דין מומחה למס הכנסה. פעמים רבות רק הידיעה שיש על מי לסמוך ושיש מי שיכול לתמוך, לייעץ ולסייע, מקילה, מעודדת ומאפשרת להתמודד היטב עם המצב.

מערכת גדולה, מקובעת וסבוכה

רשות המיסים בכללותה היא מערכת גדולה מאוד וסבוכה. יש אומרים שהיא גם מאוד מסואבת ושקשה מאוד עד בלתי אפשרי להתמודד עימה לבד. ודאי שלא צריך להתמודד עימה לבד אם הדרך מובילה לתיקים משפטיים מורכבים. גב משפטי חזק יקל את המסע שלכם ויחזק אתכם בדרך.

ההגנה המשפטית הטובה ביותר מול רשויות המס ומול מערכת המשפט התומכת ברשויות המס, היא הגנה של משפטן המומחה לענייני מיסים, מיומן בניהול תיקים משפטיים מורכבים וסבוכים בחשד לעבירות מס, מכיר היטב את שתי המערכות ויודע כיצד הן פועלות וכיצד נכון לפעול מולן. אז אל תישארו לבד. יש מומחה מאחוריכם. זה ודאִי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...