חשיבה מחוץ לקופסה

19/09/2014 | יהודה בנך
חדשות

אדם אחד יצא לטיול באפריקה ולקח איתו את הכלב שלו. היה זה כלב טרייר קטן ולא מרשים במיוחד. יום אחד, בעודם שוהים בבית הארחה בסמוך לג'ונגל, החליט הכלב לצאת לטייל והרחיק הרבה מעבר למקום המוגן.

לפתע ראה אותו נמר שהחליט לגוון את מזונו עם הכלב הזר. הטרייר שראה את הנמר מתקרב בלי אפשרות לברוח, התנפל על גל עצמות שהיה בסמוך והחל למלמל בקול רם: "איזה טעים הנמר הזה... עד שמצאתי אחד לטרוף ועכשיו אני ממש מת שיבוא נמר אחר שאוכל לטרוף אותו...". שמע הנמר את דבריו של הכלב, נבהל וסב לאחור כשהוא אומר לעצמו: "איזה מזל שלא התקרבתי יותר מידי והכלב היה מבחין בי וטורף אותי".

שמע זאת הקוף שהיה בסביבה והחליט שזה זמן טוב לתפוס יחסים עם הנמר. הוא רץ אחרי הנמר ואמר לו שהעצמות שהנמר ראה הם בכלל לא של נמר והכלב רק הגיע עכשיו לשם והוא "עבד" על הנמר בכדי להינצל. שמע זאת הנמר ואמר לקוף לעלות על גבו כדי שיראה איך הוא טורף את הכלב החוצפן.

הכלב שלא הספיק לחזור עדיין למקום מבטחים ראה שהנמר והקוף מגיעים בחזרה והבין את הסיטואציה. בלי לאבד רגע הוא החל לדבר עם עצמו בשנית: "איפה הקוף המנוול הזה? אני רעב מאוד...שילמתי לו כסף שהוא יביא לי עוד נמר...אני מקווה שהוא לא רימה אותי כי אם כן, אני אוכל אותו..."

שמע זאת הנמר והבין שהקוף הוא שותפו של הכלב ולכן טרף את הקוף.

מוסר השכל: אל תתערב בעניינים שאינם שלך ואל תנסה לצבור דיבידנדים על ידי התחברות לכאלה שיכולים לטרוף אותך. כמו כן, אם אתה בסכנה ויש לך מספיק תושייה, תמיד יש מוצא ועוד דרך להיחלץ מהצרה. 

 

לכתבות נוספות של יהודה בנך בנושא תודעה חופשית

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...