חשבון הפייסבוק של יסמין והארגון לשחרור פלסטין

13/07/2014 | גיל נוילנדר
חדשות

יום אחד נכנסתי לחשבון הפייסבוק שלי והופתעתי לגלות הודעה מאיימת לתושבי ישראל בפרופיל הפייסבוק של יסמין, המבטיחה עתיד לא ורוד לעם הציוני ה"כובש". בעתות מלחמה ושלום – איך תשתלטו מחדש על חשבון פייסבוק שנפרץ?

בין אם מדובר בהאקרים עוכרי ישראל או מתקפת פייסבוק אחרת, ממניעים לא לאומניים, פריצה והשתלטות על חשבונות היא אחת מהמתקפות הנפוצות בפייסבוק. כשראיתי שפרצו ליסמין לחשבון דאגתי ליידע אותה ולהסביר לה מה עליה לעשות כדי להשתלט על החשבון שלה בחזרה.

האם ניתן להיכנס לחשבון?

הדבר הראשון שצריך לבדוק, אחרי שגיליתם שפרצו לכם לחשבון, הוא לבדוק אם אתם יכולים להתחבר אליו באמצעות הסיסמה שלכם. במקרים רבים התוקפים משנים את סיסמת ההתחברות וכך משאירים אתכם נעולים בחוץ, אבל אם אתם יכולים להתחבר, ההשתלטות על החשבון תהיה קלה יותר.

החליפו סיסמה

אם אתם יכולים להתחבר לחשבון שלכם הדבר הראשון שתרצו עשות זה להחליף סיסמה. הסיבה העיקרית שבזכותה הצליחו להשתלט לכם על החשבון, ככל הנראה, היא שהסיסמה שלכם לא הייתה חזקה מספיק. לאחר שהחלפתם את הסיסמה – והפעם תעשו לעצמכם טובה ותבחרו סיסמה טובה – אתם יכולים למחוק את הסטטוסים או התמונות שפורסמו בשמכם.

בהזדמנות זו כנסו לכל שאר החשבונות המקוונים שלכם, בהם אתם משתמשים באותה סיסמה - והחליפו אותה. ההאקרים יודעים שרוב הגולשים משתמשים באותה הסיסמה לחשבונות מקוונים רבים ומנצלים את זה.

לא ניתן להיכנס לחשבון

אם לא ניתן להיכנס לחשבון אתם יכולים לנסות לשחזר סיסמה על ידי לחיצה על "שכחתי סיסמה" או לדווח לפייסבוק בלינק הבא: https://www.facebook.com/hacked/ והם ינסו לעזור לכם להשתלט מחדש על החשבון באמצעות הצלבה של נתונים שונים שמופיעים בפרופיל שלכם – בתנאי שהתוקף לא שינה אותם.

אם שחזור שחזור הסיסמה צלח, מומלץ שוב, להחליף אותה לסיסמה מורכבת יותר בפייסבוק ובכל חשבון מקוון אחר בעל אותה סיסמה.

היעזרו בחברים

לפייסבוק יש פיצ'ר אבטחה שנקרא Trusted Contacts. שירות זה יכול לעזור לכם להשתלט בקלות על החשבון שלכם במקרה של פריצה, גם אם התוקף שינה את שם המשתמש או הסיסמה וכו'.

כדי להשתמש בשירות עליכם להגדיר מראש שלושה חברים שבהם תוכלו להיעזר במקרה של פריצה לחשבון. במקרה כזה כל אחד מאנשי הקשר שהגדרתם יוכל להשיג עבורכם קוד גישה, אותו תתבקשו להזין כשתשחזרו את הגישה לחשבון הפייסבוק שלכם. כשאתם בוחרים את אנשי הקשר, חשוב שתבחרו חברים קרובים שתוכלו פשוט להרים אליהם טלפון במקרה הצורך ושיוכלו לעמוד לרשותכם בזמן אמת, או כפי שפייסבוק ניסחה זאת "מישהו שלא הייתם מהססים להשאיר לו את המפתחות לבית שלכם".

 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי – השמות והמקומות האמיתיים שונו.

 

גיל נוילנדר - מנכ"ל ESET ישראל

 ESETאודות

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...