חנוכת בית כנסת בהדר גנים עוררה מחלוקת

19/04/2016


אמש נחסם חלק מרחוב יהודה הנשיא לתנועה בעקבות אירוע חנוכת בית כנסת חדש בשכונת הדר גנים בפ"ת.

תושבים רבים בשכונה שחזרו בערב לביתם גילו כי הדרך חסומה, בשל מעמד חנוכת המרכז התורני "חזון יוסף" על שם הרב עובדיה יוסף ז"ל.

לטענת המארגנים הודעה על חסימת הכביש פורסמה מראש בשכונה ובאחד העיתונים, ואולם רבים מהתושבים טוענים כי לא היה פרסום באף כלי תקשורת שפונה לקהל הרחב וכי הם מצאו עצמם לא מוכנים.

מאבטחים רבים הגיעו (צילום: פרטי)

המקרה עורר דיון ער גם בדף הפייסבוק השכונתי. גולשים תושבי השכונה קבלו על חוסר הנוחות. כך למשל ישראל אלטר תושב השכונה: "אנחנו ידענו על זה במקרה אתמול אחר הצהרים. אני חוזר מהעבודה בשעות הערב המוקדמות ואין לי דרך להסתדר עם העניין...אני בטוח שאינני היחיד....וחבל..". אסתי וקסלר תושבת השכונה גם היא כתבה: "אני גרה ביהודה הנשיא וזה פעם ראשונה שאני קוראת שהולך להיחסם הרחוב. לא קיבלתי שום הודעה". מיטל קמינר הוסיפה בכעס: "רחוב שלם בעוצר עד 23:00 נראה אם זה היה קורה בכפר גנים או ברחוב של ראש העיר".

המתלוננים ביקשו להדגיש כי לא מדובר בוויכוח בין הזרמים הדתיים בשכונה, או בין תומכי ש"ס לבני עקיבא, אלא על עצם סגירת הרחוב ואי הנעימות שנגרמה. הגולש יהושע לימודים ניסה להרגיע, קרא לפירגון הדדי וכתב: "באירוע שעושה אחיך, לא תתלונן ולא תתעצבן על סגירת רחוב ולא על הרעש. משמע שסגירת הרחוב והרעש אינם הבעיה אלא הסימפטום. וכבר כתבתי ששני הצדדים אשמים, ובעצם היותם שני צדדים הם אשמים.... הפתרון למצב הוא לשמוח בשמחתו של אחי גם כשזה מאוד מעצבן".

ואנחנו אומרים – חג שמח לכולם!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...