חנוכה בבית הספר "דבורה עומר"

25/12/2016
חדשות


ביום שישי נערכה בבית הספר דבורה עומר בפתח תקווה פעילות מיוחדת בנושא חנוכה.

תלמידי כיתה א'2 פתחו את היום בטקס ייחודי ומרגש בנושא ה"אור שבכל אחד ואחת". הטקס כלל הדלקת חנוכייה מסורתית, שיר של מקהלת בית הספר, הצגה וריקודים. לאחר מכן, התלמידים נהנו מפעילויות חווייתיות לחג החנוכה.

בנימין מעמותת "יד ליד" סיפר את סיפור חנוכה, וציין מהם מנהגי חג החנוכה. בסוף היום התלמידים קיבלו חנוכייה עם נרות וברכת ההדלקה. לאחר מכן, מדריכות מחל"ד (חנוך לנער ע"פ דרכו) העבירו פעילות בנושא ה"גבורה".

מעשה גבורה הוא מעשה של בחירה ערכית. מעשה שבו האדם מתגבר על צרכים, על יצרים או על אינטרסים מידיים ומבצע פעולה לטובת הזולת ו/או הכלל. הפעילות התחילה בחשיבה משותפת עם הילדים על אודות מי הוא גיבור.

התלמידים פגשו את דמותו של מתתיהו המכבי, שהמחיז וסיפר לתלמידים את סיפור גבורת המכבים. התלמידים לאחר מכן טיכסו עצה והחליטו, על פי מה שחוו, מיהו גיבור מבין הדמויות שהוצגו.

הילדים למדו את הפתגם מפרקי אבות "איזהו גיבור הכובש את יצרו", והבינו כי אדם שמתאפק ודוחה את הסיפוקים שלו יכול להיקרא ונקרא גם הוא גיבור. לבסוף, כל ילד ציין במה הוא גיבור.

את היום סיימו התלמידים בפעילות מאתגרת "אליפות ישראל בדקה". התלמידים ביצעו משימות מצחיקות ומתוחכמות הקשורות לחג החנוכה בדקה אחת בלבד. היום הסתיים בסופגניות מתוקות וטעימות, המסמלות את אחד ממנהגי החג וסמליו.

לכתבות נוספות על בי"ס דבורה עומר

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...