חמש סיבות טובות ללמוד תואר בהנדסת חשמל

23/06/2020
קריירה ודרושים


מהנדס חשמל הוא מקצוע מבוקש ומכאן שגם לימודי הנדסת חשמל הם לימודים פופולריים, שלאחרונה גם נשים משתלבות בהם למרות תדמיתם הגברית. בכתבה זו נציג חמש סיבות ללמידת התחום.

פותח דלתות רבות

אחד השיקולים המשמעותיים בבחירת מקצוע לימוד עתידי הוא אפשרויות התעסוקה שאחרי הלימודים. עבור צעירים רבים הניגשים לבחור תחום לימודים, אין עדיין רעיון מגובש של כיוון לקריירה עתידית ועל כן תחום לימודים שמאפשר השתלבות במגוון גדול של תפקידים ומקצועות הוא משתלם יותר עבור הסטודנטים שיוכלו להחליט לאחר הלימודים באיזה תחום להתמקצע. לימודי הנדסת חשמל מאפשרים לבוגריהם תעסוקה הן בתחומי תשתית והקמת מערכי חשמל גדולים והן בתחומים טכנולוגיים כמו הנדסת שבבים ומערכות אלקטרוניות.

תחום שימושי ומתפתח

בניגוד לתחומי לימודים אחרים, הנדסת חשמל הוא תחום לימודים דינאמי ומתפתח. המהפכה החשמלית אמנם התרחשה לפני יותר ממאה שנה אך גם בשנים האחרונות ישנם לא מעט פיתוחים וחידושים המאפשרים לבוגרי לימודי הנדסת חשמל להיות חלוצים בשדות חדשים ולהפוך למובילים בתחומם. תחומים כמו מכוניות חשמליות או אנרגיה מתחדשת לא היו קיימים לפני 10 או 20 שנה וסביר כי גם בשנים הבאות יצוצו פיתוחים חדשים ומעניינים עבור מהנדסי חשמל.

תחום נפוץ הנלמד במוסדות רבים

מדובר אמנם בשיקול יותר פרקטי וטכני אך גם הוא משמעותי עבור סטודנטים. במהלך לימודים אקדמיים נאלץ הסטודנט להעתיק את חייו למקום מרוחק על מנת ללמוד את התחום בו הוא חושק. לעיתים מדובר בשינוי חיובי ולעיתים המרחק הוא דווקא מעמסה. על כן, תחומים פופולריים כמו הנדסת חשמל אשר ניתן ללמוד אותם בארבע אוניברסיטאות ושבע מכללות שונות מאפשרים לסטודנטים גמישות רבה בבחירת המסלול והמקום המתאימים ביותר לצרכים והרצונות שלהם.

רמת שכר לאחר התואר

עוד שיקול פרקטי שיש לו השפעה רבה על הבחירה במקצוע הלימוד הוא כמובן השכר לאחר הלימודים. מדובר אמנם בשיקול שצריך להתייחס אליו בזהירות שכן מי שיבחר במקצוע רק בשל השכר הגבוה אך לא ייהנה מהלימודים ומהעבודה יתקשה להתקדם בתחום ואכן לזכות בשכר רב עבור עבודתו. אך עבור אלו שתחומים ריאליים כמו הנדסה ומדע כן מושכים אותם, הנדסת חשמל היא אחד הענפים המכניסים ביותר בתחום ועל כן נחשבים לנחשקים במיוחד בקרב סטודנטים רבים. מהנדס חשמל מתחיל מרוויח משכורת גבוהה מהממוצע וכמובן שככל שהוא צובר יותר ידע וניסיון כך גם רמת השכר עולה.

גיוון במהלך הלימודים

שיקול נוסף שמהווה פקטור עבור סטודנטים רבים הוא כמובן אופי הלימודים והאפשרות לבחור בקורסים שונים אשר מתאימים להעדפות האישיות של כל סטודנט. בתחום רחב כמו הנדסת חשמל האפשרויות לבחירת קורסים הן רבות ומגוונות ונעות בין קורסים יחסית תיאורטיים ומתמטיים לקורסים יותר מעשיים וטכניים וכמובן בין תחומים שונים של הנדסת חשמל ובכך מאפשר לכל סטודנט לבחור את הכיוון שמתאים לו במהלך הלימודים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...