חמש דרכים להירגעות ביום עבודה לחוץ

06/05/2019
חדשות


קצב החיים המודרני עלול להכניס אותנו לסטרס משעות הבוקר המוקדמות ועד סיום יום העבודה. אז מה עושים כדי להירגע? הנה כמה הצעות.

כמעט כל עובד יכול להזדהות עם תחושה של סטרס. לצד אנשים שמוצאים את עצמם כל היום מול המחשב בלי להוריד את העיניים מהמסך, יש גם כאלה שמתרוצצים ומוסיפים את העומס המנטאלי לתשישות הפיזית. למעשה, קצב החיים המודרני עלול להכניס אותנו ללחץ משעות הבוקר המוקדמות ועד לסיום יום העבודה – אלא אם נאמץ כמה טיפים להתמודד איתו.

הנה למשל 5 טיפים ודרכים להירגע גם ביום עבודה לחוץ מהרגיל:

1. צאו להפסקות

הפסקות יזומות הן האחריות שלכם. מטבע הדברים, אף מעסיק לא יעודד אתכם לצאת להפסקה, אבל זה לא אומר שלא מגיע לכם לנשום אוויר צח ולהירגע.

נסו לתזמן את ההפסקות כך שלא יפריעו ליום העבודה, מצו את הזכויות שלכם כפי שנקבעו בחוק ותראו איך איכות החיים וגם הביצועים משתפרים פלאים. הכי כדאי לצאת להפסקות במקום פתוח כמו מרפסת או חצר, אך אפשר גם להסתפק במשרד של אנשים אחרים או בחדרי ישיבות פנויים.

2. בצעו תרגילים גופניים

מחקרים מראים שהפסקות יזומות בשילוב תרגילים מסייעות להפגת מתחים ולשמירה על גוף בריא. במקביל, תרגילים גופניים שאתם יכולים לעשות בעמידה או אפילו על הכיסא יעזרו בשמירה על ערנות במהלך היום. בין היתר, רשימת התרגילים המומלצת כוללת מתיחת כתפיים, מתיחת שורש כף היד, סיבובי כתפיים למעלה ולאחור ועוד.

3. שתו תה

תה ארל גריי או תה צמחים זה בדיוק מה שאתם צריכים על מנת להחזיר לעצמכם את תחושת החיוניות. התה לא רק מעורר ומרגיע בו זמנית, אלא גם מאפשר לכם לנקות את הראש ולהשקיע כמה שניות לעצמכם בלבד.

את התה אתם יכולים לשתות בקלות מול המחשב, בהפסקות שאותן כבר הזכרנו או במטבחון. הביאו איתכם לעבודה את התה המועדף ומחר בבוקר כבר תרגישו בבית.

4. שוחחו עם קולגות

שיחה קצרה עם קולגות יכולה לעשות פלאים לתחושה שלכם. במקום לדבר איתם כל היום על ענייני עבודה ועל פרויקטים פתוחים, אולי כדאי שמדי פעם תשוחחו על החיים האישיים ותחליפו חוויות.

בטווח הארוך, שיחות מן הסוג הזה מייצרות סביבה נעימה ואפקטיביות יותר לעבוד בה. בטווח הקצר, השיחות עם הקולגות ירגיעו איתכם ויעזרו לכם להפנים שאתם לא לבד.

5. השקיעו בארוחת הצהריים

ארוחת צהריים טובה ומזינה היא תנאי להמשך יום עבודה תקין. אם אתם לא רוצים להרגיש עייפים או לחוצים יותר מהרגיל, כדאי שתשקיעו עוד כמה דקות בחיתוך ירקות טריים ותפרגנו לעצמכם עם קינוח בריא ממגוון פירות העונה. השקעה כזו בארוחת צהריים אולי תעלה לכם בכמה דקות שינה בבוקר, אך היא שווה את ההשקעה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...