חמש דקות מפתח תקווה

30/07/2016 | מיכל גולן
חדשות


לפני שלוש שנים הייתי רגילה להרחיק צפונה בשביל נוף ירוק ופלגי מים צוננים. אך עד כמה שאני מחוברת ואוהבת את הצפון למדתי שיש פינות קסומות כאלו ממש כמה דקות מפתח תקווה בירקון העליון.

כשאני אומרת קדימה הולכים לנחל, שואלים אותי איזה, אני עונה מיד 'לירקון' ואז מרימים לי גבה. לפני שלוש שנים, במסגרת אחד הטיולים של האגף לאיכות הסביבה פ"ת, נחשפתי למקום קסום, טובל בירוק ועשיר בבעלי חיים ימיים ויבשתיים.

אחרי צעידה נעימה וקלילה בין צמחי הקנה הירוקים שמלווים אותנו לאורך שביל ישראל, מגיעים לשני מעברי מים עם מפלים טהורים, שם ניתן להיכנס ולרחוץ להנאתכם. הטיול מתאים לכל המשפחה בלי יוצא מן הכלל, וכמובן אפשר להביא אתכם את החברים הכי טובים שלכם, ההולכים על ארבע, להתרענן במי הנחל.

לפניכם שתי אופציות לטיול במקום:

האחת טיול רגלי ושכשוך במי הירקון הצוננים (גובה המים עד אחרי הקרסול, ישיבה במפל) – מתאים יותר לפעוטות או למי שלא מתחשק לו ממש לטבול בנחל. המלצה חמה שלי לפעוטות בהשגחה של מבוגרים. בסביבת הנחל יש גם אבנים וסלעים - חלק מהסביבה הטבעית של המקום.

אופציה שניה היא להביא אתכם מתנפחים, גלגלי ים מזרנים, אפילו יש שמביאים איתם קיאק או סירה מתנפחת. שימו לב!!! מיד לאחר הסלעים שתוחמים את מעבר המים הרדוד, המים נעשים עמוקים מאוד, לכן כדאי ובאחריות המבוגרים במקום, להיכנס לפי יכולת. מומלץ מאוד למי שיודע לשחות או שמרגיש בנוח (מרגישים את הקרקע ומסוגלים לעמוד בגבוה המים הנתון). הכניסה באחריות המתרחצים בלבד.

אז מה מביאים? נעלי הליכה או רגילות למים במידה ורוצים לטייל מסביב, בגדים להחלפה ומגבת. השטח מאד נוח להליכה: כובע, פירות, בקבוק מים, ניתן לעשות אפילו פיקניק קטן. יש שמביאים אוהל ומתמקמים בפינות מסביב לנחל: מחצלת, כסאות נוח.

תכל'ס איך מגיעים?

נוסעים לכיוון צומת ירקונים, פונים לכיוון תחנת הדלק פז, משם ממשיכים ישר. אחרי תחנת הדלק פונים שמאלה לכיוון כביש שירות (מימין יש מחסן של תנובה), ממשיכים ישר אל עבר הגשר ומתחתיו בקצה  דרך זו ניתן לפנות ימינה מהגשר ואז שמאלה (יש שילוט) ובהמשך ישר עד הסוף (שימו לב כשאתם נוסעים בשביל עם רכב פרטי ישנם מעט בורות, ניתן לחנות בצד הדרך וללכת כמה דקות משם). אפשרות שניה - מתחת לגשר פונים שמאלה וממשיכים ישר עד הסוף, חונים ופשוט נהנים.

למי שאוהבים את ההליכה הרגלית ניתן לחנות את הרכב מתחת לגשר ופשוט להכיר את השטח תוך כדי הליכה או רכיבה על אופניים.

המקום כמובן פתוח לכולם ללא עלות. רק אל תשכחו לאסוף אחריכם את הפסולת ולקחת אתכם את השקית כדי שבעלי החיים לא יפתחו את השקית לאחר שאתם עוזבים את המקום - זה גם מלכלך וגם מסכן את חייהם.

תיהנו ואל תשכחו לצלם - אשמח מאוד אם תעלו את התמונות לקבוצת הפייסבוק 'פורום פתח תקווה סביבה וקהילה':

https://www.facebook.com/groups/815843758458997/?ref=bookmarks

כדי שעוד אנשים ייחשפו וייהנו מהמקום הנהדר ומהטבע העירוני שנמצא ממש כמה דקות מהבית.

המשך חופשה נעימה מלאה בטוב!

צילום התמונות ושאר הירקות: מיכל גולן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...