חלומות כחולים

26/10/2014 | יהלי רואה
חדשות

הניצחון של הפועל פ"ת הוא אלף כל של הקהל המדהים שלה, שעשה את הדרך הארוכה מפ"ת היישר לי"א, וגרם גם לאוהדים המקומיים להישאר בהלם מהתפאורה, האנרגיות, העידוד הבלתי פוסק והנאמנות חוצת הגבולות. כל אלה, שווים למועדון הכחול, שבוע שני ברציפות, שלוש נקודות. אמרנו את זה מיליון פעמים ונגיד זאת שוב - האוהדים זה הלב והנשמה של המועדון המפואר הזה. לפסימיסטים שבינינו מלפני שבועיים ניתנה תשובה חותכת בדמות הפרש שערים 2:7 לזכות בר-און והחבר'ה שלו.

בהמשך ישיר משבוע שעבר, ראינו את הפועל תוססת, חוצפנית במובן החיובי של המילה, מלאה בכישרון שבא לידי ביטוי, בטוחה בעצמה לאור תוצאת השבת הקודמת ולפני הכל - מחוברת לקהל שלה. לשחקנים הצעירים אין בכלל ספק למי להודות, וגם מי שלא גדל במועדון מבין שקהל כמו של הפועל אין בארץ. 2,000 אוהדים שגודשים את היציעים ושואגים ללא הפסקה, במרחק 45 קילומטרים מהבית - זה דבר שראוי להד תקשורתי נרחב, והאמת? משהו קורה בתודעה הכללית באשר לאוהדי הפועל. ניתן היה להבחין בתכניות "שער השבת" ו"שבת ביציע" כי הפרגונים לקהל בפרט ולמועדון בכלל נאמרים בפה מלא ומונפים לעיניי כל, סוף סוף. גם באתרים וואלה ספורט ו-ONE לא נשארו אדישים לתצוגה הנפלאה של האוהדים בכחול, כשגל ברקן מציין: "עם תצוגת עידוד מרשימה של האוהדים, העולה הטרייה סוף סוף סיפקה להם רגע של נחת". הכותב גם הכה על חטא:  "נקווה לראות המשכיות אצל עידן בר-און, שגם הוא ראוי למילה טובה אחרי כל הביקורת שספג. עד לפני שבועיים, לא היה אחד שלא קבע כי הפועל פ"ת תרד ליגה בתום העונה, גם אני אגב". המסר צריך להמשיך ולהדהד, כאשר להפועל בהחלט יש את הקהל האיכותי בארץ, עם פוטנציאל לאיוש המקום החמישי מבחינת כמות פר משחק. השקלול של שני מרכיבים אלו חייב להפוך את קהל האוהדים בכחול לשם דבר בכדורגל הישראלי, ולא רק בפוטנציה. נקווה שמול הפועל ת"א, נמשיך ונראה את האוהדים מדהימים את הליגה.

ומבחינה מקצועית, הרבה נחת יש לנו בפתחו של שבוע זה. צריך להבהיר - הפועל עוד תחטוף ותחטוף בגדול, אך יש לה את הכלים גם להחטיף, עם התקפה מצוינת ומשחק מעבר יוצא מן הכלל. בהמשך לדבריי במאמר הקודם, חסן אבו זייד ממשיך להסתמן כרכש הטוב ביותר של עידן בר-און. מפליאה אותי ההשתלבות הטבעית שלו במועדון אחרי תקופה לא פשוטה ביריבה מעבר לכביש. ללא ספק הרווחנו. ההגנה ממשיכה להתייצב עם מבה צ'מאזי, שנראה מתואם באופן לא רע עם אורי פסו, בטח ובטח בתקופת זמן כ"כ קצרה שהשניים יחד. מלבד כובשי השערים, אבו זייד ושגיב כהן, חובה להגיד מילה טובה גם על קובי מוסא, אי של ניסיון בצידו הימני של הקו האחורי. חייבים להודות - דור חוגי, שחר הירש ודור כוכב הם פצצות כישרון מהלכות, ותמוה בעיניי שאף אחד מהם לא קיבל הזדמנות כלשהי בקבוצת האם הכ"כ לא מרשימה שלהם. בטווח הקצר, אנחנו נרוויח, ועלינו לסחוט את המיץ מחומר הגלם המצוין הזה.

מילה לגבי ליאור אסולין - טוב שהוא לא נגרר לעימות כוחני מול אל חמיד, שכן אקט כזה היה יכול לשלוח אותו ליציע לשבועות ארוכים, בטח ובטח לאור אירועי העבר המפוקפקים הרשומים לחובתו של קפטן הפועל פ"ת. למרות שקיבל אדום גבולי, לטעמי המדרון החלחלק יכל להיות קטלני בהרבה, ואל חמיד חם המזג לא הצליח במשימתו להצית את אסולין עד לכדי איבוד הדעת. אז הפסדנו אותו מול הפועל ת"א, אבל נקבל אותו שוב כבר במחזור שלאחר מכן מול נתניה.

הפועל ת"א, יריבתנו הבאה, לא נראית לי בלתי עצירה או מרשימה במיוחד, ובבית אפשר וצריך להעז ולתקוף. עם שש נקודות בקופה, ביטחון רב שהשחקנים צברו בשבוע האחרון, ומאמן שמקבל סוף סוף הכרה רב מערכתית גם מהתקשורת הרעילה, בהחלט אפשר לעשות משהו מיוחד מול האדומים. המהירות של שחקני ההתקפה צריכה להתיש שוב ושוב את פאלח ואיקנדה, בלמים טובים אך בעלי נקודות תורפה, ראו ערך המשחק מול קרית שמונה. מן העבר השני, חייבים לשים לב לא להירדם במצבים הנייחים, ולהבין כי שחקני הפועל ת"א משחקים היטב מהאגף ומרווחים את השטחים לא רע בכלל אחרי הסתכלות על ארבעה מחזורי ליגה. הבעיטות החזקות של שי אבוטבול ומשה אוחיון, הדריבלים של גילי ורמוט בקישור ההתקפה ויכולת הניידות של שובל גוזלן בהחלט צריכים להדהד בראשנו שוב ושוב לקראת המשחק בראש הזהב. אין לנו במה להתבייש, רק להיות גאים ולבוא בראש מורם להתמודדות. יש לנו את הכלים, יש לנו את התעוזה, ויש לנו צבא אוהדים שרצוי רק להתקנא בו מבחינת הצופים מן הצד. ועכשיו, לצחצח חרבות, לחלום חלומות כחולים ולהתכוונן במלוא העוצמה ליום חמישי.

יאללה הפועל!

שתף ב-

תגובות

אין ספק שמדובר במועדון שממלא אותנו האוהדים בגאווה ואנרגיות מפוצצות.
אין ספק שמדובר במועדון שממלא אותנו האוהדים בגאווה ואנרגיות מפוצצות. התענוג בעצם מתחיל בשבת ומפריש מקסמו במהלך כל השבוע שאחרי... הרקע הכחול נשאר בעיניים, וקולות ההוואי הקבוצתי עוד מהדהד באוזניים. עם קהל כזה יגיע כל הזמן למגרשים, הפועל תעשה היסטוריה ולא תרד לעולם ליגה...
אילה אביראש - 26/10/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...