חיפוש עבודה בהייטק - כך תצלחו את התהליך

22/08/2019
קריירה ודרושים


עברתם קורס קצר בתחום המחשבים או שעדכנתם את הידע שלכם לאחר תואר במדעי המחשב עם קורס תכנות. כעת אתם ניגשים לחפש עבודה. אספנו עבורכם כמה טיפים לתהליך קל ומוצלח.

בדקו מה הדרישות של מקום העבודה בדרך למשרה הנחשקת

כיום, תואר בתחום אינו בהכרח הדרך המהירה ביותר להגיע לעבודה שלכם. כל משרה דורשת מבחן, עמידה בראיונות ולפעמים גם בדיקת פוליגרף, מבדק אמינות או מבדקי דינמיקה קבוצתית על מנת לגלות איך אתם פועלים כצוות. כאשר אתם מדברים עם מעסיק פוטנציאלי וקובעים את הראיון הראשוני כדאי לגלות מה תהליך הגיוס בחברה כולל. אתם יכולים להתכונן לתהליך הזה מראש באמצעות קריאת מאמרים באינטרנט או להתייעץ עם חברים שעברו ראיונות כאלה בעבר.

שפרו את קורות החיים שלכם

הידעתם כי משלוח של קורות חיים בשתי שפות יכול לשפר את הסיכוי שלכם להתקבל למשרה בחברות רב לאומיות בישראל? מומלץ להעביר את קורות החיים שלכם לתרגום לאנגלית, לאחר שהוספתם לכל משרה קודמת את תיאור התפקיד. כמו כן, כדאי לעדכן בקצרה אילו נושאים למדתם בקורסים או בתואר שלכם במחשבים. אם למדתם, למשל, קורס ניהול רשתות כדאי להרחיב על ההסמכה שקיבלתם בקורס ובאילו סביבות אתם יודעים לנהל.

קורות החיים ריקים מדי? הוסיפו עוד קורס מקצועי

אם עדיין לא עבדתם בהייטק בעבר חשוב להגיע מוכנים ככל האפשר למשרה שלכם. לכן, בדקו אם יש עוד קורס מקצועי שיכול לשפר את הסיכויים שלכם להתקבל לחברה. חלק מהתחומים כוללים קורסי הרחבה כמו קורס בדיקות ידניות המורחב לבדיקות אוטומטיות או קורס ניהול רשתות שיכול להיות מורחב גם לתחום אבטחת המידע ולסייבר. ככל שתגיעו עם יותר ידע תאורטי ומעשי שרכשתם בקורס – סיכוי הקבלה שלכם למשרה יהיה גבוה יותר.

בדקו עם חברים האם מגייסים בחברה שלהם

עלויות הגיוס של חברות ההייטק גבוהות מאד. הן משלמות לחברות ההשמה משכורת של חודש שלם של מתכנת או מומחה רשתות רק על מנת להעסיק עובד. לכן, מרבית החברות מציעות תוכנית של "עובד מביא עובד". עובדים בחברה יכולים להמליץ על חברים שיתקבלו לעבודה בארגון. ספרו לחברים שלכם, הקרובים והרחוקים, שסיימתם את הקורס ובדקו אולי גם הם יכולים לסייע לכם באיתור מקום העבודה הבא.

התפשרו בהתחלה על המשכורת כדי להתקדם

באתרי האינטרנט כתוב שהמשכורת ההתחלתית שלכם צריכה לעמוד על 12,000 ₪ אבל המעסיק מציע רק 10,000? אל תוותרו מראש על המשרה הזו. זו יכולה להיות דלת הכניסה שלכם לעולם ההייטק וחבל לוותר עליה. מאוחר יותר, כאשר תצברו יותר ידע וניסיון תוכלו לשפר את השכר שלכם באותה החברה או להתקדם למשרה טובה יותר בארגון המציע משכורת יותר גבוהה.

חשוב לדעת כי בתחום ההייטק השכר מתבסס מאד על מיומנות וניסיון. שלוש שנים הופכות אתכם למומחים מבוקשים בתעשייה ומסייעים לכם בקבלת תגמול גבוה יותר.

בדקו גם את התנאים הסוציאליים ולא רק את שכר הברוטו

רכב מהעבודה וביטוח מנהלים הם רק חלק מהתנאים המפנקים המוצעים בעולם ההייטק. כאשר אתם מתלבטים בין מספר הצעות שהגיעו אליכם (אם התמזל מזלכם) כדאי לבחון גם את התנאים הסוציאליים. בשלב בו אתם דנים על שכר עם המעסיק העתידי אל תתביישו להעלות נקודות אלה. כדאי גם להתכונן מראש להחלטה האם אתם זקוקים לרכב חברה כל אלה יכולים לחסוך לכם סכום ניכר בעתיד.

לסיכום, חיפוש עבודה בהייטק עשוי להיות מאתגר לפעמים לאחר הקורס לפני שצברתם מספיק ניסיון תעסוקתי. הביקוש הרב שיש בתחום מקל כיום על בוגרים חדשים – נסו להשתמש בטיפים שהזכרנו והתחילו קריירה מרתקת ומתגמלת במיוחד.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...