חיפוי אבן - כיצד אנחנו בוחרים את האבנים הנכונות

23/04/2018
איכות חיים

כל מי שמבקר היום במבנים, פרטיים, מסחריים, ציבוריים ואחרים, סביר להניח שהוא ימצא, בין אם בחוץ ובין אם בפנים, קירות אשר מכוסים באבנים מסוגים שונים. מדובר על אלמנט עיצובי שעם השנים הפך להיות מאוד פופולארי בישראל ולא רק אצלנו.

(צילום: PIXABAY)

במקום קירות אשר נבצעים בצבעים שונים או שימוש באלמנטים כמו תמונות, ציורים, טפטים, ואלמנטים אחרים שיכולים להסתיר את הקיר ולייצר עיצוב הרבה יותר מעניין וייחודי, נהוג להשתמש היום באופציה של חיפוי אבן אשר הופכת את המקום להרבה יותר מרשים ומעניין, הרבה יותר יפה וייחודי.

חיפוי אבן זו דרך להשתמש באלמנט עיצובי, אשר מצד אחד הוא מוכר אך מצד שני הוא שונה ממה שקיים מסביב. יתרה מזו, זו אפשרות שלנו להשתמש באופציה ייחודית, שכבר ממבט ראשון אפשר לראות שהיא משנה את אופי העיצוב במקום ומעניקה לו גוון אחר, בין אם רציני ושמרני יותר ובין אם להיפך.

לפני שנסביר מה הם האלמנטים על פיהם נבחר חיפוי אבן למבנה, נציין שהיום אנחנו יכולים להשתמש בכלים שונים בשביל לבחור ולהתאים את האבנים למבנה בכלל ולקיר בכלל. אנחנו יכולים להשתמש, בין היתר, בתוכנות הדמיה ובמקורות השראה שונים אשר אפשר למצוא ברשת, על מנת לבחון אבנים מסוגים שונים וכיצד הם מותאמים למקום בו אנחנו רוצים להדביק אותם.

כיצד בוחרים אבנים לחיפוי קירות?

הפרמטר הראשון עליו אנחנו צריכים להסתכל ועל פיו אנחנו צריכים לבחון איזה אבן לבחור הוא, האם מדובר באבנים לצורך חיפוי חיצוני או פנימי. ההבדל בין השניים הוא לא רק בהקשר של עיצוב אלא מעבר לכך, הוא מתייחס גם לכל הקשור לתנאי השטח. באופן טבעי חיפוי עבור קיר חיצוני דורש מאיתנו התייחסות שונה מחיפוי קיר פנימי.

הפרמטר השני הוא תנאי המבנה. אנחנו צריכים לבחון את גודל הקירות, את סוג הקירות, היכן הם ממוקמים ונקודות אחרות שיכולות להשפיע כך או אחרת על הבחירה שלנו. באופן טבעי אנחנו נבחר אבנים שיהיה לנו קל לתחזק ולטפל בהם, ולא רק אבנים שיכולים להתאים מבחינת העיצוב.

הפרמטר השלישי שנתייחס אליו הוא העיצוב. מן הסתם זה יהיה פרמטר מאוד חשוב עבורנו, גם באופן נקודתי וגם מעבר לכך. אנחנו נבחר אבנים שיכולים להתאים לעיצוב הכולל, אנחנו נתייחס לשני כיצד הם ישתלבו עם שאר האלמנטים שקשורים לעיצוב המקום, וכיצד אנחנו יכולים לייצר עיצוב כולל ורחב שיתאים למה שאנחנו מחפשים.

הפרמטר הרביעי זה גודל האבנים והאריחים. אנחנו נבחר אבנים שיהיה לנו קל להדביק אותם בפעם הראשונה וכן כאלה שיהיה לנו קל להחליף אותם בהמשך. זאת במידה ונצטרך. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו נאלצים לשבור את הראש, כיצד לבצע החלפה, במידה ויש צורך, בצורה נכונה מבלי להגדיל את סך ההוצאות וכן את משך זמן העבודה שלנו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...