חופש גדול בבית ובמקלט

19/07/2014
חדשות


מלחמה בחופש הגדול - איך שומרים על שפיות? איך מעסיקים את הילדים? איך מתמודדים עם הפחדים בעזרת משחקים ויצירה?

השחקנית שרה אגמון - בעלת חברת תיאטרון הילדים "יופי של טופי", מומחית בפיתוח הצגות, משחקי חברה ותוכן לילדים בגילאים שונים, מציעה כמה רעיונות להעסקת ילדים היושבים בבית ובמקלטים. חשוב לציין כי הפעילות אינה מצריכה קניות או הוצאות מיותרות.

"בימים טרופים אלה אני חושבת על הילדים", אומרת אגמון, "אני מנסה לחשוב איך הם מרגישים ומה יעסיק אותם בבית וייתן להם הסחת דעת מהמצב. בתור מישהי שמתעסקת עם תוכן לילדים, יש לי שפע של רעיונות לפעילויות עם הקטנים, שיסיחו את דעתם מהמצב וישמחו אותם". להלן כמה מהם:

יצירות מעיסת נייר - העיתונים מלאים בידיעות לא סימפטיות? זה הזמן להפוך אותן לחוויה כייפית!  קורעים את העיתון, מכניסים את הקרעים לקערה, מוסיפים קמח, כפית מלח ומים (ואם רוצים לקצר זמן, אפשר להשתמש בדבק טפטים או דבק פלסטיק מהול במים). יוצרים מכל התערובת הזאת עיסה אחת רכה. הילדים מאוד אוהבים להכין את העיסה. זו דרך מצוינת לשחרור אגרסיות...עכשיו אפשר ליצור כדורים, צורות או חיות. אפשר גם לקשט בצבעים, פייטים או להדביק חתיכות בד מחולצה ישנה.

קיר גרפיטי - ילדים אוהבים לצבוע קירות. קחו סדין לבן ישן, פרשו אותו על הרצפה והצמידו אותו אליה עם מסקינטייפ, כדי שהבד לא יזוז. תנו לילדים לצייר, לקשקש ולצבוע. זו פעילות שיכולה להימשך מספר שעות, או אפילו ימים. בכל יום הם יציירו על מה שחלמו בלילה, למה הם מתגעגעים או מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים. כשהסדין צבוע ומוכן, אפשר לתלות אותו בכניסה למקלט.

הכנת תיאטרון בובות – קחו גלילי נייר טואלט, גזרי נייר ובדים ישנים, והכינו מהם דמויות לתיאטרון בובות, שימחיז סיפורים או שירים אהובים. פעילות חביבה המשלבת גם מיחזור.

יצירת פזל משפחתי – קחו תמונות משפחתיות, הדביקו אותן על בריסטול, וגזרו לחתיכות בגדלים שונים. אחר כך – הרכיבו את הפאזל מחדש.

 

על התיאטרון "יופי של טופי"

תיאטרון יופי של טופי, שהקימה השחקנית שרה אגמון, מספק מגוון עשיר של הצגות איכות לילדים בכל גיל ובנושאים מגוונים. מדובר ב-25 הצגות, המועלות בבתי ספר, גני ילדים, קייטנות ומתנ"סים. בנוסף התיאטרון מחזיק דמויות אהובות על הילדים, כמו דורה, דייגו, בוב ספוג, וינקס וצבי הנינג'ה, ועימן הוא מנהל פעילויות מיוחדות בכל רחבי הארץ.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...