חופשת הפסח השנה "תתארך" בשל שביתת התלמידים

12/04/2016
חדשות


אם לא די בחופשת הפסח הארוכה כמידי שנה, השנה היא תהיה ארוכה אפילו יותר בשל כוונת התלמידים להשבית את הלימודים כמחאה על הסחבת בנושאי הטיולים והטסטים.

מיד לאחר חופשת הפסח התלמידים ישביתו את הלימודים, במחאה על החלטת ארגון המורים להשבית את הטיולים, ובמחאה על השבתת מבחני הנהיגה מצד ועד בוחני הנהיגה.

אמש הודיע יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אליאב בטיטו, כי מיד לאחר חופשת הפסח יתקיים יום מחאה ארצי שיכלול השבתה של יום הלימודים ביום ראשון (1.5) בכל בתי הספר העל יסודיים (כיתות י'–י"ב). במועצת התלמידים והנוער הארצית מדגישים כי הם תומכים באיגודים מקצועיים אך אינם מוכנים לשמש כבני ערובה שנפגעים בשל מאבקם של אחרים.

בנוגע לסיבת העיצומים הסביר בטיטו: "מזה כחודש ועד בוחני הנהיגה משבית את מבחני הנהיגה המעשיים כמחאה על החלטתו של שר התחבורה, חה"כ ישראל כ"ץ, להפריט את מערך מבחני הנהיגה המעשיים. בנוסף, יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הודיע כי החל מהחזרה מחופשת הפסח ישבית את כל הפעילויות החוץ בית-ספריות בכל החטיבות העליונות ברחבי הארץ. לנוער נמאס לשתוק - מיד אחרי חופשת הפסח נצא ליום מחאה ארצי במהלכו נשבית את כל בתי הספר התיכונים במדינת ישראל בקריאה לשינוי המדיניות הפגומה בה מתנהלים סכסוכי העבודה במשק הישראלי".

בינתיים היום, בנושא אחר, קיבלו התלמידים גם בשורה משמחת: משרד החינוך הודיע על עדכונים חדשים ברפורמת הבגרויות, במטרה להקל את העומס שנוצר על תלמידי כיתות י"א. ההחלטה המרכזית היא כי החל משנת הלימודים הבאה (תשע"ז) מועד חורף י"א ייפתח לכלל התלמידים במקצועות לשון והיסטוריה.

לחדשות נוספות בנושאי חינוך לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...